November elején egy alkotmánybírósági döntés arra kötelezte a legfelsőbb bíróság vezető testületét, hogy alakítsa újra a bírói tanácsokat. Dragnea ügye így egy új összetételű tanácshoz került, de ügyvédei azt állítják, hogy a sorshúzást a legfelsőbb bíróság vezetősége elsiette, meg kellett volna várni az alkotmánybíróság indoklását, mert lehet, hogy csak a tanács elnökét kellett volna lecserélni.
Dragneát második korrupciós perében három év és hat hónap letöltendő szabadságvesztésre ítélte júniusban első fokon a legfelsőbb bíróság egy háromtagú bírói tanácsa, és elrendelte korábbi felfüggesztett ítélete letöltését. A fellebbviteli tárgyalás - amelyen az ország legerősebb emberének számító Dragnea esetleges bebörtönzése és politikai karrierje a tét - október 8-án kezdődött a legfelsőbb bíróság egyik öttagú bírói tanácsánál. A novemberi alkotmánybírósági döntés, illetve a CAB mostani határozata következtében néhány hónapon belül kétszer is leválthatják bíráit.
Más az első cserét előidéző alkotmánybírósági határozat is a Dragnea által háttérből irányított bukaresti kormány óvása nyomán született. Az ellenzéki média szerint a Dăncila-kabinet azért avatkozott be az egyébként jelentéktelen szervezési kérdésnek tűnő jogvitába, mert Dragneát akarják egy "kedvezőbb" összetételű bírói tanácshoz juttatni, a pártelnöknek ugyanis állítólag meggyőződése, hogy annál a tanácsnál, ahova ügyét eredetileg besorolták, az "ellenséges bírák" voltak többségben, és esélye sem lett volna elkerülni a börtönt.
A CAB határozata megfellebbezhető, de végrehajtandó, így a jogerős végzésig minden olyan pert felfüggeszt, amelyeket az öttagú bírói tanácsok tárgyalnak.