"Az elnök nem akar nukleáris háborúba keveredni, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ez ne is történjék meg" - fogalmazott. Hangsúlyozta ugyanakkor: Donald Trump készen áll arra, hogy mind katonai, mind gazdasági eszközökkel megvédje az Egyesült Államokat a phenjani nukleáris fenyegetéstől. "Az elnök már korábban leszögezte, hogy minden megoldás az asztalon van, sok lehetőséget vázoltak fel neki, és a megfelelő időben meghozza a döntést" - közölte Steve Mnuchin.
Donald Trump a múlt héten írta alá azt az elnöki rendeletet, amely kiterjesztette az Észak-Korea elleni szankciók körét. Mnuchin e büntető intézkedéseket vasárnap a valaha hozott legerősebb szankcióknak minősítette, de hozzátette, hogy a szankció csak a cselekvés egyik formája. "A másik forma a katonai, megint másik forma a gazdasági cselekvés, és az elnök valamennyi eszközt igénybe veszi majd" - szögezte le a pénzügyminiszter.
Az amerikai elnök a héten az ENSZ-közgyűlés ülésszakának általános vitáján elmondott beszédében a többi között azt mondta, hogy Washington "teljesen megsemmisíti" Észak-Koreát, amennyiben arra kényszerülne, hogy megvédje önmagát vagy szövetségeseit. Válaszként Ri Jong Ho észak-koreai külügyminiszter szombaton - szintén az ENSZ-közgyűlés ülésszakán - bejelentette: az Egyesült Államok elleni rakétatámadás elkerülhetetlen, miután "a gonosz elnök" (Donald Trump) rakétás embernek nevezte Kim Dzsong Un észak-koreai vezetőt. A külügyminiszter azt is közölte: Phenjan arra készül, hogy hidrogénbombát robbantson a Csendes-óceán felett.
Steve Mnuchin az ABC televíziónak adott interjújában "hihetetlennek" nevezte az észak-koreai fenyegetést. "Ez a bejelentés arról szól, hogy valaki kísérleteket folytat nukleáris fegyverekkel, hidrogénbombával, amely drámaian pusztítóbb hatású, mint amilyent valaha is bevetettek. Ez a bejelentés arról is szól, hogy ballisztikus rakétát küldenek a japán légtér fölé. Ezt a továbbiakban nem fogjuk megengedni, az elnök világosan megmondta".
Maga Donald Trump szombaton éjjel Twitter-bejegyzésben reagált az észak-koreai külügyminiszter beszédére. "Ha a Kicsiny Rakéta Ember gondolatait visszhangozza, nem sokáig lesznek már itt" - írta az elnök.
Ri Jong Ho észak-koreai külügyminiszter az ENSZ-közgyűlés általános vitáján New Yorkban azt mondta, Észak-Korea már csak néhány lépésre van attól, hogy atomhatalommá váljon.
Ri Jong Ho azt mondta, a phenjani rezsim végső célja, hogy hatalmi egyensúlyra lépjen az Egyesült Államokkal. Szerinte kilátástalan abban reménykedni, hogy Észak-Korea egy hajszálnyit is változtat álláspontján a szigorúbb szankciók következtében.
Az észak-koreai külügyminiszter azt is mondta,elkerülhetetlenné vált, hogy rakétáik meglátogassák az Egyesült Államok teljes szárazföldi területét.
A felszólalását megelőzően az amerikai védelmi minisztérium, a Pentagon bejelentette, hogy az amerikai légierő B-1B típusú hadászati nehézbombázói harci repülőgépek kíséretében szombaton az Észak-Koreától keletre fekvő vizek fölötti nemzetközi légtérbe repültek, és az erődemonstrécióval felhívták a figyelmet a Donald Trump elnök számára rendelkezésre álló katonai opciók tárházára.