Nagy különbség ugyanakkor, hogy a német bajnokcsapat idegenben nyerte 1–0-ra a párharc első felvonását, így magabiztosan fogadhatja riválisát. A két csapat párizsi összecsapását – akárcsak a 2020-as finálét – a PSG-nevelésű francia Kingsley Coman döntötte el a németek javára.
A PSG-nél azon az összecsapáson a sérüléséből felépülő Kylian Mbappé csak csereként kapott szerepet, de így is lendületet és veszélyt hozott a franciák játékába. A 2018-ban világbajnok, s a decemberi, argentinok elleni vb-döntőben mesterhármast szerző klasszis azóta teljesen felépült és a hétvégén megszerezte 201. gólját a párizsiak színeiben, ezzel ő lett a klub történetének legeredményesebb játékosa.
A PSG ugyanakkor nélkülözni fogja a brazil Neymart, aki bokaműtét előtt áll, s várhatóan ebben a szezonban már nem léphet pályára. Azaz a hétszeres aranylabdás argentin Lionel Messivel kiegészülő szupertrió ezúttal újra csak -duó lesz.
A PSG korábban képes volt már bevenni a müncheni Allianz Arénát, a 2020–2021-es negyeddöntő első mérkőzésén nyert 3–2-re idegenben és akkor a hazai 1–0-s vereség is belefért a négy közé jutáshoz. Most egy esetleges egygólos siker csak a hosszabbítást jelentené az idegenben szerzett gólokat érintő szabály megszűnésé miatt.
Az viszont mindenképpen a Bayern esélyeit növeli, hogy története során – 27 alkalomból – csak egyszer veszített el olyan európai kupapárharcot, amelynek idegenben megnyerte az első mérkőzését: a BL 2010–2011-es kiírásában Milánóban verte 1–0-ra az olasz Internazionalét, saját közönsége előtt azonban 3–2-re kikapott.
A másik szerdai találkozón két, hazájában nem túl acélosan szereplő csapat, a Tottenham Hotspur és az AC Milan találkozik egymással. A bajnokságban negyedik helyen álló londoniak előbb a másodosztályban szereplő Sheffield Uniteddel szemben búcsúztak az FA-kupától, majd a hétvégén a Premier League-ben kikaptak a Wolverhampton Wanderers otthonában, így az FC Liverpool három pontra megközelítette őket a tabellán. A Serie A-ban címvédő Milan a Fiorentina vendégeként szenvedett vereséget, és lecsúszott a BL-indulást jelentő negyedik helyről.
A hétszeres BEK/BL-győztes milánóiak történetük során gyakran bajba kerültek az angol csapatokkal szemben. Az oda-visszavágós párharcokban a sorozat egyik sikercsapata nyolcszor jutott tovább, hétszer viszont elbukott szigetországi riválissal szemben, a legutóbbi hat ilyen párharcból pedig ötöt elveszített.