A La Ligában listavezető együttes a koronavírus-járvány miatt hozott utazási korlátozások nyomán nem fogadhatja hazai pályán a riválist, ehelyett Bukarestben csap össze vele. A főpróba nem sikerült, az argentin Diego Simeone vezetőedző tanítványai ugyanis szombaton 2–0-s vereséget szenvedtek a bajnokságban a Levantétól. A helyszínmódosítás és a friss kudarc mellett az argentin tréner gondjait tovább súlyosbítja, hogy a keretből a belga Ferreira Yannick Carrasco, a horvát Sime Vrsaljko, az uruguayi José María Giménez de Vargas, a mexikói Héctor Herrera és az angol Kieran John Trippier is hiányzik majd kedden este. Carrascóra, Vrsaljkóra és Giménezre sérülés, Trippierre pedig eltiltás miatt nem számíthat Simeone, míg Herrerának koronavírusos megbetegedése miatt kell kihagynia a BL-találkozót.
A másik oldalon német Thomas Tuchel vezetőedző január végi kinevezése óta szinte minden kiválóan alakul. A tréner – és másodedzője, a magyar Lőw Zsolt – irányításával az első hét tétmérkőzésből két döntetlen mellett ötöt megnyert a Chelsea, amelynek a combsérüléssel küzdő brazil Thiago Emiliano da Silva személyében csak egy komoly hiányzója lesz. A londoni Kékek január végén még kilencedikek voltak a Premier League-ben, azóta viszont feljöttek az ötödik pozícióba, és csak két pontra vannak a negyedik, már BL-indulást érő helytől.
A két csapat egymás elleni örökmérlege kiegyenlített, hét mérkőzésen két-két angol és spanyol siker mellett három döntetlen született. Az Atlético 2012-ben a Chelsea 4–1-es legyőzésével hódította el az Európai Szuperkupát, a 2014-es BL-elődöntős párharcból pedig szintén a spanyolok jöttek ki jobban, idegenbeli sikerüknek köszönhetően 3–1-es összesítéssel jutottak a fináléba. A Chelsea 2009-ben és 2017-ben, csoportkörös találkozón tudta eddig megverni az Atléticót, egyszer otthon, egyszer pedig idegenben.
A kedd esti program másik mérkőzésén a címvédő Bayern München is megkezdi szereplését az egyenes kieséses szakaszban, az ellenfele az SS Lazio lesz, idegenben. A bajor sztárcsapatnak is akadnak gondjai, sérülés miatt a brazil Douglas Costa de Souza és a francia Corentin Tolisso sem bevethető, a francia Benjamin Pavard pedig koronavírusos fertőzéssel küzd. Serge Gnabry és Thomas Müller játéka kérdéses, előbbi combsérüléssel bajlódik, utóbbi pedig vélhetően még nem szerepelhet, miután kigyógyult a vírusfertőzésből.
A Bayern február elején megnyerte a klubvilágbajnokságot, így a hazai bajnokság és a Német Kupa, a Bajnokok Ligája, valamint az európai és német Szuperkupa elhódítása után a hatodik trófeáját gyűjtötte be az előző idényhez kötődően, ehhez hasonlóra pedig eddig csak az FC Barcelona volt képes 2009-ben. A főpróba ugyanakkor nem sikerült jól a münchenieknek, szombaton 2–1-re kikaptak az Eintracht Frankfurttól, miközben a keddi rivális SS Lazio 1–0-ra verte a Sampdoriát. A sérült román Ştefan Radut is foglalkoztató római együttes teljesítménye hullámzó a mostani szezonban, ugyanakkor a bajnokságban például január 3. óta csak a listavezető Milánói Internazionalétól kapott ki, a BL-csoportjából pedig úgy jutott tovább másodikként, hogy egyszer sem szenvedett vereséget, két siker mellett négy döntetlent ért el.
A Bayern és a Lazio korábban még nem találkozott egymással az európai kupaporondon, az első mérkőzésükön a hiányzók és a kedvezőtlen előjelek ellenére valamivel esélyesebbnek tűnik a címvédő német csapat, amelynek római sikerét valószínűsítik a fogadóirodák is, erre a kimenetelre kínálják ugyanis a legalacsonyabb oddszot.
A kedden 22 órakor kezdődő találkozók visszavágóit március 17-én rendezik.
Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzések, kedd: • Atlético Madrid (spanyol)–Chelsea (angol) – élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport és a Telekom Sport2 tévéadó • SS Lazio (olasz)–Bayern München (német) – Digi Sport2, Look Sport+ és Telekom Sport1.