A CURS közvélemény-kutató intézet március 10-20 között végzett, a média által ismertetett felmérésében a román uniós tagság előnyeit firtató kérdésnél a megkérdezettek 56 százaléka jelölte be azt a választ, hogy a tagságból "csak egyeseknek származott előnyök, a románok többségének nem", míg 37 százalékuk vélte úgy, hogy a románok többsége profitált országa uniós tagságából.
Arra a kérdésre, hogy vajon az EU-nak, több vagy kevesebb hatalommal kell-e rendelkeznie, mint a nemzeti kormányoknak, a válaszadók alig 13 százaléka válaszolta azt, hogy az uniónak kell "erősebbnek" lennie. 28 százalékuk szerint egyforma erős jogosítvánnyal kell rendelkezniük, míg 46 százalékuk úgy véli: az EU-nál kevesebb hatalom kell összpontosuljon, mint a nemzetállami kormányoknál.
A több mint ezer válaszadó bevonásával végzett reprezentatív felmérés az energiaválsággal kapcsolatos román kormányzati intézkedések fogadtatását is mérte. A megkérdezettek 15 százaléka jelezte, hogy elégedett ezekkel, 2 százaléka, hogy "nagyon elégedett", 46 százaléka pedig elégedetlen, és 34 százaléka "nagyon elégedetlen".
Arra a kérdésre, hogy milyen gondok orvoslását várja első sorban az ország vezetésétől, a megkérdezettek 30 százaléka az életszínvonal, a bérek és nyugdíjak témakörét jelölte meg, "második legfontosabb teendőként" pedig a válaszadók ugyanekkora arányban az infláció, az energiaárak és a közüzemi díjak problémájára várnak megoldást a döntéshozóktól.