A városi zöldövezetek programrészben 27 nyertes projektet választott ki az elbíráló bizottság. Ezen projektek keretében a nyertes civil szervezetek iskola- és óvodaudvarokat, gyermekotthonok udvarát, valamint közparkokat rendeznek, alakítanak át az ország 17 megyéjében. A támogatott projektek keretében háromezernél több fa és cserje, továbbá közel ötezer virágpalánta ültetését tervezik mintegy 23 629 négyzetméternyi, azaz 4 futballpálya nagyságú területen. Ezek a területek főként diákokat célzó környezeti nevelési tevékenységek színterei lesznek.
– A MOL Románia legrégebbi közösségi felelősségvállalási programjának, a Zöldövezetnek a sikertörténete 2017-ben is folytatódik olyan projektek támogatása révén, amelyek a városi területek szebbé és egészségesebbé tételére törekszenek, ugyanakkor hozzájárulnak a fiatal generációk ezirányú neveléséhez. Ez utóbbi szerintem rendkívül lényeges, mert már fiatalkorban fontos elsajátítaniuk a megfelelő környezetvédelmi ismereteket, hiszen ez az egészséges jövő záloga – nyilatkozta Camelia Ene, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
A védett területek programrészben 23 projekt nyert támogatást. Az előző évekhez hasonlóan, a nyertesek Junior Ranger táborokra, tanösvények kialakítására, a rezervátum napjának, a biodiverzitás napjának és kiállítások megszervezésére, valamint környezeti nevelési tevékenységekre kaptak támogatást. Az ország 17 megyéjének pályázói érintettek a programrészben.
2006-tól, a Zöldövezet program első kiadásától kezdődően mostanáig a MOL Románia és a Polgár-Társ Alapítvány több mint 5 millió lej értékben, összesen 472 projektet támogatott. A támogatott civil szervezetek több mint 186 ezer résztvevőt vontak be ezen környezetvédelmi projektekbe. A támogatott projektek keretében 69 ezer virágot, közel 72 ezer fát és cserjét ültettek városi közterületeken, 677 környezeti nevelési tevékenységet és 89 Junior Ranger tábort szerveztek ugyanakkor kijelöltek és létrehoztak 86 tematikus tanösvényt védett területeken.
A program keretében zöldesített és felújított terület nagysága mostanáig elérte a 452 777 négyzetmétert – amely több mint 2,5-szerese a bukaresti botanikus kert területének.
A programról részletesebb információk elérhetők a www.zoldovezet.ro, www.molromania.ro, valamint a www.repf.ro honlapokon.