Vasilescu: a helyi közigazgatásban dolgozók fizetését a helyi és a megyei közgyűlés határozza meg

Vasilescu: a helyi közigazgatásban dolgozók fizetését a helyi és a megyei közgyűlés határozza meg
Lia Olguţa Vasilescu munkaügyi miniszter közölte, az egységes bérezési törvényben az egyetlen szerkezeti módosítás a helyi közigazgatásban dolgozókat érinti, a köztisztviselők fizetését ezentúl a helyi és a megyei közgyűlések határozzák meg. A közigazgatásban dolgozók tiltakozásra készülnek.

Az egyetlen szerkezeti módosítás a helyi közigazgatás esetében történt, ez a pénzügyi és közigazgatási decentralizáció első lépése abban az értelemben, hogy lesz egy minimális szint, az országos minimálbér és egy felső határ – az alpolgármester vagy a megyei önkormányzat alelnökének fizetése, ezek szorzója megjelenik a jogszabályban. A többi fizetést a helyi és a megyei önkormányzat tanácsi határozattal szabályozza. Figyelem, nem a polgármesterek vagy a megyei közgyűlések elnökei, hanem a helyi és a megyei önkormányzatok! A megyei tanácsok, a megyei jogú városok, illetve a városok és községek egyesületei üdvözölték a döntést, ami decentralizációhoz és valós helyi autonómiához vezet” – magyarázta a munkaügyi tárca vezetője a szenátusban.

Szintén hétfőn Sebastian Oprescu, a köztisztviselőket tömörítő szakszervezeti szövetség (SNFP) elnöke bejelentette, hogy a közizgatásban dolgozók szerdától beszüntetik a munkát, amiatt elégedetlenek, hogy az egységes bérezési törvény nem tartalmaz külön bértáblát a köztisztviselőkre.

A szakszervezeti bejelentés értelmében a tiltakozó akcióban több mint 120 ezren vesznek majd részt. Azt mondják, hogy a jövő héten, annak függvényében, hogy milyen formában kerül a jogszabály a döntéshozó képviselőház elé, készek utcára is vonulni.
promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

“Jobb pályán” a mottója az idei Tusványosi nyári szabadegyetemnek, amelyet július 23– 28. között tartanak. Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke, a szabadegyetem alapítója keddi budapesti sajtótájékoztatón elmondta: nagyon fontosnak tartják a mostani politikai körülmények között is azt az elvet, hogy jobb párbeszédet folytatni, mint konfrontációba bocsátkozni. Tusványos fő ereje, hogy mindig is a kooperáció, a párbeszéd és nem a konfrontáció, a monológ volt a sajátja – állapította meg. Úgy látta, rég volt olyan nagy szükség a gondolkodásra, a politikai kérdések elemzésére, mint most.
Belpol