2017 novembere óta nemkívánatos feszültség uralkodott a Fehér megyei RMDSZ-ben, ami a megyei elnökválasztás miatt következett be, ugyanis Lőrincz Helga megvétózta Kerekes Hajnal mandátumát arra hivatkozva, hogy az elnökválasztó küldöttgyűlés nem volt statutáris, hiszen a megye minden küldöttének lejárt a mandátuma, mert 10 éve nem volt küldöttválasztás. Az ügy tisztázásáig illetve a választások megismétléséig ideiglenesen Nagy Zoltán Kolozsvárról, a területi szervezetekért felelős főosztály ügyvezető alelnöke töltötte be a Fehér megyei elnöki tisztséget.
A belső átvizsgálás során kiderült, hogy a megyében több küldöttnek már lejárt a mandátuma, ezért az RMDSZ Fehér megyei Szervezete az április 29. május 17. közötti időszakban sorra megújította helyi szervezeteit. A közgyűléseken minden Fehér megyei magyar ember szabadon kinyilváníthatta véleményét, és szavazatával hozzájárulhatott ahhoz, hogy lendületes és erős érdekképviselete legyen a közösségnek.
A megyei küldöttgyűlés résztvevőit Winkler Gyula EP képviselő köszöntötte Enyeden, kiemelve: „ Az RMDSZ egy sokszínű és nagyon értékes szervezet, amely nem tud egész lenni a szórvány nélkül”. Épp ezért közel egy évtizede kidolgozták és 2015-ben megújították a Szórvány cselekvési tervet, amely konkrét célkitűzéseket tartalmaz. Winkler Gyula kihangsúlyozta: „ Ahhoz, hogy jól működjenek a dolgok, a szórványban összetartás kell. Az egymással való versengés, az egymásnak feszülés olyan luxus, amelynek túl nagy ára van.”
A gyűlésen jelen volt Benedek Zakariás is, a szórvány képviselője a Román Parlamentben, aki az RMDSZ aktuális országos politikájáról és terveiről tartott rövid tájékoztatót.
A gyűlés , amelyen a 77 küldött közül 74-en voltak jelen, a mandátumigazoló bizottság jelentésével folytatódott, amelyből kiderült, hogy a megye minden területén megtartották a küldöttgyűléseket. A jelentésre 3 óvás érkezett, többek között az egyik elnökjelölt, Komáromi Attila részéről, melyekben a nőszervezet, az ifjúsági szervezet és a torockói RMDSZ küldötteinek mandátumát vonták kétségbe. Az óvások eljutottak a szervezet országos bizottságához, amely az első két óvást elutasította, a torockói ügy megoldását pedig a megyei szabályzatfelügyelő bizottság hatáskörébe utalta vissza. Mivel annak tagjai közül azonban csak egy személy volt elérhető, a küldöttgyűlésre hárult a döntés meghozatala, amely nyílt szavazással úgy vélte, hogy a torockói küldöttek mandátuma érvényes.
A következőkben a küldöttgyűlés nyílt szavazással elfogadta az RMDSZ Fehér megyei szervezetének Alapszabályzat módosító javaslatait, amelyeket Ladányi Árpád jogász dolgozott ki és ismertetett tételesen.
Ezzel rá is lehetett volna térni a következő napirendi pontra, a jelöltek bemutatkozására, csakhogy az egyik jelölt, Komáromi Attila kijelentette, hogy a gyűlést jogszerűtlennek tartja és eltávozott a teremből, néhány küldött illetve egy másik elnökjelölt, Dimén Levente társaságában. Ennélfogva csupán az egyetlen jelen levő jelölt, Ladányi Árpád Csaba önéletrajzi adatait ismerhettük meg : a gyulafehérvári ügyvéd többek között nagyenyedi önkormányzati képviselőként, alprefektusként, kormánybiztosként és az országos pénzügyi őrség igazgatójaként tevékenykedett, két évig pedig a megyei RMDSZ elnök tisztségét is betöltötte.
A szavazáson résztvevő 61 küldött részéről 1 szavazat Dimén Leventének, 5 Komáromi Attilának, 54 pedig Ladányi Árpádnak nyújtott bizalmat (1 voks érvénytelen volt), így utóbbi elsöprő fölénnyel megnyerte a választást. A nyertes megköszönte a bizalmat és kihangsúlyozta, hogy mandátumát egy, a közösség érdekében megvalósítható lehetőségnek látja, a megyei szervezetben kialakult feszültségek orvoslását pedig első számú prioritásként fogja kezelni.
A gyűlés legvégén megválasztották a bizottságok, az új SZKT és a megyei választmány választott tagjait és póttagjait.