U FC: most a remi is jó lett volna

A Kolozsvár Arénában az U FC közel állt a 13. döntetlenjéhez, de a hosszabbításpercekben a Bukaresti Metaloglobus a maga javára döntötte el a labdarúgó másodosztály 24. fordulójában lejátszott találkozót.

A fővárosiak a 28. percben szerezték meg a vezetést egy szöglet nyomán, a kolozsvári védők bizonytalanságát kihasználva (0–1). Hét percre rá viszont második gólját szerezte az ex-CFR-játékos Sebastian Árpád Mailat, aki ugyancsak szögletrúgás után mintegy 15 méterről talált be (1–1). A 42. percben a vendégektől Ovidiu Herea szabadrúgásból még csak a kapufát találta el, a 92-ben viszont átemelte a labdát Andrei Gorcea kapuson – a labda ezúttal is érte a lécet, de a hálóban kötött ki (1–2).

Az U FC csapata: Gorcea – Inácio, Telcean, Crăciun (31. perc Ştefănescu), Andrei Mureşan, Neciu – Barbu (73. perc Văsălie), Florescu, Mailat – Goga, Gavra (63. perc Coman).

Az U-s „szurkolók” türelme fogytán, félórás „számonkérést” tartottak az együttes tagjaival a meccs után (előtte viszont szinte rájuk törtek az öltözőben). A mérkőzésen már a menedzseredző Adrian Falub távozását, sőt az egész csapat menesztését is skandálták (időközben nem feledkezve meg a városi rivális CFR gyalázásáról sem).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Bukaresti Metaloglobus 1–2 (gól: Seabstian Árpád Mailat – 33. perc, illetve Daniel Lung – 28. és Ovidiu Herea – 92. perc).

Az U FC szombaton az éllovas UTA aradi otthonába látogat.

További eredmények: • Sznagovi Sportul–Aradi UTA 0–3 (játék nélkül, a sznagoviakat kizárták a sorozatból) • Mioveni-i SK–Buzăui Gloria MSC 0–0 • Chiajnai Concordia–Temesvári ASU Politechnika 2–1 (Bogdan Vişan – 14. perc és Andrei Târcoveanu – 70. perc, illetve Mircea Axente – 63. perc) • Temesvári Ripensia– Călăraşi-i Dunărea 1–1 (Valerii Macriţchii – 7. perc, illetve Georgian Honciu – 70. perc) • Konstancai Farul–Turnu Măgurele-i Turris Oltul 0–1 (Denis Ispas – 51. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Piteşti-i Campionii Argeş FC 0–4 (Vasile Buhăescu – 31., Andrei Blejdea – 38., Răzvan Matiş – 69. és Andrei Mirică – 89. perc). • Bukaresti Rapid–Resicabányai MSC 0–1 (Lurenţiu Buş – 79. perc; a rapidos Valentin Alexandru a 90. percben 11-est hibázott) • FK Csíkszereda–Ploieşti-i Petrolul 1–2 (Casiadi-Bakó Soma – 19. perc, illetve Sergiu Arnăutu – 77. és Raul Palmeş – 82. perc, öngól). A Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok szabadnapos volt. Az állás:

1.      UTA 23     15     5       3       49–13         50

2.      Mioveni      23     10     9       4       36–22         39

3.      Turris O.    22     11     6       5       36–25         39

4.      Argeş          23     10     8       5       34–25         38

5.      Petrolul      23     10     8       5       23–20         38

6.      Rapid         23     10     7       6       32–20         37

7.      Metalogl.    23     10     7       6       28–20         37

8.      Buzău         23     9       6       8       35–27         33