II. liga, 5. forduló: Ovidiu Herea–U FC 2–0

Újabb vereséget szenvedett a Kolozsvári U FC, immár sorozatban a harmadikat, összességében pedig ötből négy fiaskónál tart a labdarúgó másodosztályban, ahol legutóbb a Bukaresti Metaloglobusból a Herea testvérek, Claudiu és Ovidiu „intézték el” a fekete-fehéreket.

Cristian Dulca csapatát ezúttal a sérülések is megtizedelték, Dorin Goga és Cristian Gavra is a hiányzók listájára került. Az első helyzetet a 10. percben így is George Florescu csapatkapitány hagyta, majd jöttek a Herea fivérek: Claudiu első próbálkozását még hárította Cosmin Dur-Bozoancă, de a hajrában már a szerencse is elhagyta, ugyancsak Claudiu Herea szabadrúgásból a kapufát találta el, de a labda a testvéréhez került, aki közelről a hálóba kotorta (42. perc: 1–0).

Szünet után a védelem sorozatos bakija után Ovidiu Herea duplázni tudott, ezúttal fejjel vette be az U FC kapuját (47. perc 2–0). Mesterhármas is lehetett volna belőle, azonban Herea lövése gyengére sikeredett, s a kolozsvári kapus hárítani tudott. A 3–0-s vezetés az egykori U-s Andrei Lungu szalasztotta el a 83. percben, lövése a kapust találta el.

Pénteken 19.30-kor a marosvásárhelyi Trans Sil Stadionban újabb zártkapus mérkőzésen vezekel az U FC, ellenfele a jó formában levő Aradi UTA lesz. A csapatnál változások várhatók, a sportigazgatói tisztségre a jelek szerint Dinu „Vamă” Gheorghe a jelölt.

Az U FC összeállítása: Cosmin Dur-Bozoancă – Rareş Daniel Takacs, Inácio Miguel Ferreira Santos, Artur Crăciun, Tiago Henrique Damil Gomes – Victor Robert Dican (91. Tudor Horea Vomir), Ceitil (54, Mendes), George Florescu – Daniel Nicolae Pârvulescu (66, Carol Taub), Alexandru Pop, Ricardo Rafael Costa Miranda.

Végeredmény: • Bukaresti Metaloglobus–Kolozsvári U FC 2–0 (gól: Ovidiu Herea 2 – 42. és 47. perc).

További eredmények: • Temesvári ASU Politechnika–Chiajnai Concordia 0–0 • Buzăui Gloria MSC–Mioveni-i SK 0–2 (gól: Valentin Balint – 17. és Simon Măzărache – 93. perc; kiállítva: Marius Ioniţă – 83. perc, Gloria) • Aradi UTA–Sznagovi Sportul 4–0 (Diego Lorenzi 2 – 2. és 21., Cristian Bustea – 20., továbbá Ciprian Rus – 91. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Temesvári Ripensia 1–1 (Georgian Honciu – 52. perc, illetve Adrian Zaluschi – 91. perc, 11 m) • Zsilvásárhelyi Jövő Pandúrok–Bukaresti Daco-Getica 2–0 (Darius Buia – 40., 11 m és Victoraş Astafei – 78. perc, 11 m) • Resicabányai MSC–Bukaresti Rapid 1–2 (Marco Ehmann – 19. perc, illetve Szandro Djurics – 40. és Matias Roskopf – 88. perc; kiállítva: Ehmann – 25. perc) • Turnu Măgurele-i Turris Oltul–Konstancai Farul 2–0 (Paul Antoche – 57., öngól és Florin Radu – 71. perc).

Hétfőn játsszák a Piteşti-i Campionii Argeş FC–Zsilvásárhelyi Pandúrok találkozót (18 órakor, élőben közvetíti a Look Plus, a Digi Sport1 tévéadó). A Ploieşti-i Petrolul–FK Csíkszereda összecsapást a román válogatott mérkőzése miatt november 5-re halasztották. Az állás:

1.      Turris O.    5       5       0       0       13–1 15

2.      Mioveni      5       4       1       0       7–1   13

3.      UTA 5       4       0       1       14–2 12

4.      Buzău         5       4       0       1       12–3 12

5.      Rapid         5       3       1       1       7–5   10

6.      Metalogl.    5       3       0       2       9–5   9

7.      Resicabánya        5       2       1       2       7–5   7

8.      Petrolul      4       2       1       1       5–5   7