U FC: hazai pályán vitézek

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata tartja az eddigi ritmust: idegenben veszít, hazai pályán győz. Hétfőn sem történt másképpen: a Kolozsvár Arénában 2–0 (2–0) arányban legyőzte a Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul együttesét.

A 14. percben a 36. születésnapját ünneplő csapatkapitány, Gabriel Giurgiu felszaladt a jobb szélen, a beadására pedig jól érkezett Denis Hordouan (1–0). Az első félidő végén, a 43. percben Horduan végzett el szögletet, Cristian Gavra pedig gólt fejelt (2–0). Az eredmény lefújásig nem változott.

Az U FC szombaton 11 órakor a Bákói Aerostart fogadja a Kolozsvár Arénában a hatodik forduló keretében.

Adrian Falub csapata: Dur-Bozoancă – Căpuşă, Cordoş, Abrudan, Sepsi László – Giurgiu, Kofi, Florescu (87. perc Dumitrescu) – Greu (73. perc Goga), Gavra, Hordouan (65. perc Ene).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul 2–0 (gól: Denis Hordouan – 14. és Cristian Gavra – 43. perc).

Kedden játsszák a Piteşti-i Argeş FC–Petrozsényi Energeticianul találkozót, szeptember 12-én, szerdán 19.30 órakor pediga Ploieşti Petrolul–Târgoviştei Chindia mérkőzést. Az állás:

1.       Sznagov      5        4        1        0        9–1    13

2.       Clinceni      5        4        0        1        20–3  12

3.       UTA            5        3        1        1        9–5    10

4.       Chindia       4        3        1        0        6–2    10

5.       Mioveni      5        3        0        2        10–5  9

6.       Kv. U FC    5        3        0        2        8–3    9

7.       Energet.      4        3        0        1        10–7  9

8.       Argeş           4        2        2        0        6–2    8