A katonaorvos elmondta: mivel sokak, főleg a vidéken élők számára nehézséget okoz az oltási platformhoz való hozzáférés, bevezetnek két újabb időpontkérési módszert, így lehetőség lesz időpontot kérni telefonon, call centeren keresztül, valamint személyesen, a kiválasztott oltóközpontnál is.
„Utóbbi, főleg a falun élők számára lehet segítség, ugyanis személyesen elmehetnek az oltóközponthoz, felírják őket a listára, és itt közlik velük, hogy melyik napon kell oltásra jelentkezniük” – magyarázta Valeriu Gheorghiţă.
A katonaorvos beszámolt arról is, hogy szerdától a mobil oltóközpontoknál is elkezdődik a koronavírus elleni oltás. Első körben 14 megyében indul be az immunizálásnak ez a módja, majd további megyéket is bevonnak. Egyelőre Arad, Bákó, Konstanca, Ilfov, Máramaros, Mehedinţi és Szeben megyében lesznek mobil oltóközpontok. Ezekben egyelőre a Moderna koronavírus elleni vakcinájával oltanak, ezt ugyanis 30 napon át lehet 2-8 Celsius-fokos hőmérsékleten tárolni – tette hozzá a szakember.
Valeriu Gheorghiţă elmondta: a hatóságok tervei szerint lehetővé teszik a krónikus betegek beoltását azokban a kórházakban is, amelyekben nem koronavírusos pácienseket kezelnek.Arról is tájékoztatott, hogy a Pfizer-BioNTech vakcináját alkalmazó oltópontoknál keddtől már napi 84 személyt tudnak beoltani a korábbi 72-höz képest. Erre azért volt szükség, mert az országba rövidesen nagyobb mennyiségű dózis érkezik ebből a vakcinából.
Jelenleg 992 oltóközpont működik, ezeken belül pedig 1476 oltóponton folyik a lakosság immunizálása. Ha mindezeket maximális kapacitáson használják, akkor naponta több mint 140 000 ember beoltására van lehetőség – tájékoztatott a szakember.