A négynapos program folyamán az egymás között tartott tréningek mellett a nemzetközi résztvevők – akik Olaszországból, Szlovéniából, Franciaországból, Magyarországról és Romániából érkeztek Mérába – többek között gólyalábas workshopot tartanak a helyieknek, valamint kisebb utcai etűdök is bemutatásra kerülnek.
A projekt záróeseményeként szombaton, szeptember 4-én a kilenc mérai résztvevő közösen mutatja be augusztus eleje óta készülő előadását a tizenöt fős nemzetközi csapat tagjaival. A szabadtéri produkció a közösség mögötti mítoszt igyekszik körüljárni, így a falu kulturális örökségét beépítve, helyi legendák és a résztvevők személyes történetei alapján jött létre.
A Mérában megvalósuló négynapos esemény a Találkozás terepe projekt második felvonása, valamint része az Európai Unió Erasmus + programja által finanszírozott RIOTE 3 (Rural Inclusive Outdoor Theatre Education 3) nevet viselő európai projektnek is.
A Találkozás terepe programot a Shoshin Színházi Egyesület a Bukaresti Lengyel Intézettel, a BBTE Színház és Film Karral, valamint több kolozsvári független színházzal és civil szervezettel (Made in Pata Rât Egyesület, Váróterem Projekt, Magic Puppet) együttműködve valósítja meg. A projekt átfogó célja, hogy szabadtéri, illetve társadalmi-közösségi színházi módszerek révén közelebb hozza az emberekhez a közterületeket, kulturális vonatkozásban közösségeket élénkítsen, illetve hozzájáruljon a szabadtéri művészet népszerűsítéséhez.
A RIOTE 3 projekt célja a kultúra újjáélesztéséhez való hozzájárulás vidéken és kisebb településeken a szabadtéri-, valamint fizikai színház, illetve más felnőttképzési gyakorlatok által.
További információk a Shoshin Színházi Egyesület Facebook-oldalán olvashatók.
(Fotó forrása: Shoshin Színházi Egyesület Facebook-oldala)