„Foglalkoztat bennünket a hallgatóink minőségi oktatáshoz való hozzáférése a világjárvány körülményei között, és ugyanígy komolyan aggaszt az is, hogy a közoktatásban tanuló diákok – akik a jövőben a hallgatóink lehetnek – hozzáférhetnek-e olyan oktatáshoz, amely segít megőrizni a tanulás ritmusát anélkül, hogy az életük menetét negatívan befolyásolnák az új körülmények, amelyekkel szembe kell néznünk. A BBTE Alapítvány révén az egyetem, elsődleges küldetése – az akadémiai tevékenység – mellett, közvetlenül is szolgálja a társadalmat, amennyire csak lehetséges és ahol szükséges. Köszönöm Dacian Dragoș és Dan Rusu kollégáinknak, a BBTE Alapítvány ügyvezetőségének a projekt megvalósítását” – nyilatkozta dr. Daniel David egyetemi tanár, a BBTE rektora.
A projekt első szakaszában az Alapítvány képviselői Magdalena Rus pszichológus, valamint az igazgatók és az osztályfőnökök közreműködésével 27 eszközt kínáltak nagy családból származó, az iskolaelhagyás veszélyének kitett gyermekei számára Szásznyíres, Révkolostor, Felsőkosály és Dezmér településeken.
A második szakaszban Dan Octavian Rusu pszichológus, a BBTE Alma Mater Napocensis Alapítványának ügyvezető igazgatója koordinálásával további 23, a Banca Transilvania támogatásával beszerzett eszköz jutott el a tordaszentlászlói Borbély József Általános Iskolába. A Digi Romániával kötött partnerség eredményeként ezek az eszközök internetkapcsolattal rendelkeznek, és a családok 6 hónapig ingyenesen csatlakozhatnak az optikai kábelhez és a routerhez. A partnerség a továbbiakban biztosítja a hálózat kiterjesztését Magyarléta községre azoknak a gyermekeknek is, akiknek nem lett volna lehetőségük az internethez való hozzáférésre. Az eMAG hálózat kedvezményes lehetőséget biztosított a táblagépek megvásárlására, a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség pedig az Alapítvány rendelkezésére bocsájtotta az adatbázist a vidéki területek táblagépigényének azonosításához.
Borítókép: illusztráció