MEGBÜNTETTÉK AZ FCSB-T

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UWFA) 18 ezer eurós bírságot rótt ki az FCSB labdarúgócsapatra a szeptember 14-én, a cseh Viktoria Plzen elleni Európa Liga-csoportmérkőzés után. A büntetés indoklása szervezési gondatlanságról szól. A mérkőzés megfigyelője szerint a lelátó lépcsőfeljáróit is elállták a szurkolók, ami tilos. Gigi Becali együttesének mondhatni bérlete van az UEFA-büntetésekre, az utóbbi években közel 300 ezer euróra rúg a bírságolás, hol a renintens szurkolók, hol a szervezési problémák miatt.

TECĂUÉK GYORS BÚCSÚJA

A Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) páros gyors búcsút vette a bécsi, 2 035 415 euró összdíjazasú keménypályás tenisztornától, miután szoros mérkőzésen, döntő rövidítésben alulmaradt az Oliver Marach, Mate Pavics (osztrák, horvát) kettős ellenében. Az 5:7, 7:5, 11–9-cel végződött találkozó 113 percet tartott. A negyedik kiemelt duó három ászt ütött és öt kettős hibát vétett, ellenfelük ugyanannyiszor adogatott védhetetlenül, viszont 10-szer követett el dupla hibát. Két héttel korábban Sanghajban a negyeddöntőben Tecăuék győztek két szettben. A holland, román páros részvételi jutalma 8600 eurós csekk.