A képviselők és a szenátorok végül a SRI-t felügyelő bizottságba a következőket választották be: Eugen Bejinariu (PSD) és Petru Bogdan Cojocaru (PSD) képviselőt, Laurenţiu Ţepeluş (PSD) szenátort, Fabian Cristian Radu (AUR) képviselőt, Nicolae Neagu (PNL) szenátort, Răzvan Prişcă (PNL) képviselőt, Allen Coliban (USR) képviselőt, Vasile Nagy (SOS) képviselőt, Csoma Botond (RMDSZ) képviselőt. A Kolozs megyei RMDSZ-es politikus a bizottság titkára lett, a liberális Nicolae Neagu pedig a testület alelnöke.
A SIE-t felügyelő bizottság összetétele a következő: Alexandru Muraru (PNL) képviselő (elnök), Felix Stroe (PSD) szenátor (alelnök) , Mihai Fifor (PSD) képviselő (titkár), Mircia Chelaru (AUR) szenátor, Sorin Gheorghe Șipoș (PSD) szenátor, Anamaria Gavrilă (POT) képviselő és Turos Lóránd (RMDSZ) szenátor.
Stroét beszervezte a szeku?
Felix Stroe PSD-szenátorral kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy a Securitáté besúgója volt, hiszen a dokumentumok szerint 1972-ben szervezték be a Securitate Irattárát Vizsgáló Bizottság (CNSAS) egyik aktája szerint, amit az Info Sud-Est nevű portál kért ki 2015-ben.
A politikust állítólag azért szervezték be, hogy diáktársairól jelentsen Dan fedőnév alatt. Ugyanakkor a CNSAS megállapította, hogy Stroe nem tekinthető besúgónak, mert nem létezik általa aláírt beszervezési nyilatkozat, de kompromittáló jelentéseket sem találtak.
A testület szerint 1973-ban szállt le a Securitaté Stroeról. Ez utóbbi elmondta a portálnak, hogy a tengerészet politikai bizottságában dolgozott, amely a Kommunista Párt ideológiájának és utasításainak gyakorlatba ültetéséért felelt. Felix Stroe a PSD konstancai szervezetét vezeti.
Bejinariu is a kommunista rendszer embere volt
A SRI-t felügyelő bizottság elnöke, Eugen Bejinariu is a múlt rendszer embere volt, hiszen 1981-től a védelmi minisztériumban dolgozott, majd gazdasági igazgató lett a katonai ügyészségen. Politikai pályafutása a PSD-hez és Adrian Năstasehoz kötődik, hiszen kormányfőtitkárként is dolgozott, de 1989 után olyan emberekkel üzletelt, akik szintén a múlt rendszerhez kötődtek, s a forradalom után hirtelen meggazdagodtak. Ezek közé tartozik Alexandru Bittner, Adrian Petrache és Dorin Cocoș. A politikus vagyona eléri az 1 millió eurót vagyonbevallása szerint.
A titkosszolgálatok parlamenti felügyelete évtizedek óta problémás, hiszen a parlamentnek nincs befolyása a hírszerzés tevékenységére, valós parlamenti elszámoltatás és ellenőrzés nem létezik, így a két szerv tevékenysége gyakorlatilag átláthatatlan a civilek számára.
A lakosság csak azt látja, hogy a két szerv évről-évre egyre nagyobb állami költségvetést kap. Egyébként Bejinariu volt többek között az, aki beterjesztette a Big Brother elnevezésű hírhedt megfigyelési törvénytervezetet, amely jelentősen kiszélesítette volna a hírszerzés jogosultságát lehallgatások végzésére.