Romániába látogat Ursula von der Leyen

Az elnöki hivatal csütörtöki közleménye szerint az EB-elnök Konstancán találkozik Nicușor Dan államfővel és Ilie Bolojan miniszterelnökkel. Megbeszéléseik középpontjában az EU és a NATO közötti együttműködés megerősítése, valamint a tengeri és hibrid fenyegetések megelőzésével, felderítésével és elhárításával kapcsolatos kérdések állnak majd.

Romániába érkezése előtt Ursula von der Leyen Lettországba, Finnországba, Észtországba, Lengyelországba, Litvániába és Bulgáriába is ellátogat. Az Európai Bizottság romániai képviselete szerint látogatásai során az EB elnöke kifejezi támogatását az Oroszországgal vagy Fehéroroszországgal közös határszakasz miatt kihívásokkal szembesülő országoknak.

promedtudo2Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

Két finanszírozási javaslat van jelenleg az asztalon Ukrajna 2026–2027-es támogatására – közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön, az uniós állam- és kormányfők csúcstalálkozójára érkezve.
Külpol