„Tudomásul vettük, hogy az idegen kifejezés idejétmúlttá vált a nemzetközi filmes világban” – írták Larry Karaszewski és Diane Weyermann, a kategória bizottságának társelnökei az MTI-hez is eljuttatott közleményükben.
A legjobb idegen nyelvű film helyett így ezentúl a legjobb nemzetközi egészestés filmet (best international feature film) díjazzák, mivel úgy vélik, ez az elnevezés „jobban reprezentálja a kategóriát, a filmkészítés pozitív és befogadó természetét hangsúlyozza”.
A kategória egyéb szabályai nem változtak, azonban a díj szűkített listájára hét helyett jövőre már tíz film kerülhet fel.
Győzelemnek tekinthető a Netflix és a többi streamingszolgáltató számára, hogy az akadémia kormányzói testülete nem változtatta meg a legfőbb díj, a legjobb filmnek járó Oscar választhatóságának szabályát.
A szavazást megelőzően vita folyt arról, hogy mennyi ideig kell egy filmet moziban játszani, mielőtt kis képernyőre, vagyis internetre, DVD-re vagy más adathordozóra kerülne. Végül a szavazáson győzött az érvényben lévő szabály, mely szerint a választhatósághoz elég, ha hét napon át, naponta legalább háromszor fizető közönség előtt vetítenek egy filmet Los Angeles megyében.
„Támogatjuk a moziélményt, amely a filmművészet szerves része, és ez nagy súllyal esett latba a vita során” – mondta John Bailey, az akadémia elnöke. Hozzátette, hogy „tervezik az iparágban végbemenő jelentős változások további tanulmányozását és a jelenségek megvitatását az akadémiai tagokkal”.
A kisebb változások között szerepel többek között, hogy a legjobb smink kategóriájában hétről tízre emelték a szűkített listára felkerülő nevek, háromról ötre a jelöltek számát.
A szabályokat iparági és kategóriabizottságok tekintik át minden évben, ezután a díjakért és eseményekért felelős bizottság vizsgálja meg a javaslataikat, majd benyújtja saját tervezetét a kormányzói testületnek, amely végül dönt.
Az Oscar-díjak odaítélésének teljes, frissített szabályzatát a díj portálján (oscars.org/rules) tették közzé.