Oroszország bezárja a szentpétervári román főkonzulátust

Az orosz hatóságok nemkívánatos személynek nyilvánították Románia szentpétervári főkonzulátusának ideiglenes ügyvivőjét, és visszavonták a főkonzulátus működtetéséhez szükséges hozzájárulásukat - tájékoztatott a román külügyminisztérium. Az orosz külügy képviselői csütörtökön közölték a döntést Románia moszkvai nagykövetével, Cristian Istratéval, akit - mint jeleztük - délután bekérettek a minisztériumba.

Moszkva emellett persona non gratának nyilvánította a szentpétervári román főkonzulátus ideiglenes ügyvivőjét, akinek 72 órán belül el kell hagynia Oroszországot. A román képviselet július 24-ével megszünteti működését.

A román külügyi tárca közleménye szerint Moszkva válaszlépése várható volt. A tájékoztatásban emlékeztettek, hogy május 29-ére virradóra egy orosz drón csapódott be egy galaci tömbházba, majd tüzet okozva felrobbant. A két román állampolgár sérülésével járó incidenst követően a román hatóságok nemkívánatos személynek nyilvánították Oroszország konstancai főkonzulját, és bejelentették a konstancai orosz főkonzulátus bezárását.

Köszönjük, hogy előfizet a Szabadságra és támogatja lapunkat!