A sajtótájékoztatón Fürjes Balázs, a budapesti olimpiai pályázat vezetője kiemelte, az élsportolók és bajnokok egyrészt példát mutatnak a társadalom többi tagjának, hogy „kemény munkával milyen sikereket lehet elérni”, s megmutatják azt is, hogy „többet is ki lehet hozni magunkból, mint amit előzetesen gondolunk.”
„A nyáron is láthattuk, hogy a sportsikerek milyen módon és mennyire képesek egyesíteni a magyar embereket. Bajnokaink büszkévé tesznek minket a sikerre és a hazánkra, segítenek megélni, hogy vagyunk valakik, mindemellett tanítanak arra, hogy kitartással a legnagyobb kihívások is legyőzhetőek” – mondta Fürjes Balázs.
A budapesti olimpiai pályázat vezetője hangsúlyozta, mivel a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) az Agenda 2020 reformprogramban foglaltak értelmében magát a pályázati folyamatot is megváltoztatta, s bevezette a folyamatos párbeszéd intézményét, különösen nagy jelentősége van a sportolói bizottságnak.
„Maga a NOB is több fordulóban reflektál a pályázatra, de a külső mellett a belső párbeszéd is nagyon fontos, Budapest pedig több mint egy éve, a 2024-es játékokra pályázók közül elsőként hozta először létre a sportolói bizottságot” – mondta Fürjes Balázs, s hozzátette: „a legerősebb pozíciója a budapesti sportolói bizottságnak van”, mert a magyar főváros azt vállalta, hogy egyetlen pályázati anyagot sem ad be anélkül, hogy a sportolói bizottság áttekintette és jóváhagyta volna.
A testületnek 25 tagja van, a tiszteletbeli elnöki posztot Kárpáti György háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó tölti be. A bizottság tagjai Magyarország eddigi 176 olimpiai aranyérmének közel 25 százalékát birtokolják, mindannyian olimpikonok, vagy paralimpikonok. A bizottság 14 sportág, az asztalitenisz, atlétika, a triatlon, az úszás, a torna, a kajak-kenu, a vívás, a vízilabda, a műkorcsolya, a kézilabda, a labdarúgás, a sportlövészet, a cselgáncs és az öttusa képviselőit vonultatja fel.
A testület az ülésein a tervezett budapesti olimpia átfogó koncepciójának, az úgynevezett master plannek a változtatásait, módosításit tárgyalja meg, javaslatokkal és tanácsokkal látja el a pályázaton dolgozókat.
Kovács Ágnes beszédében kiemelte, nagy megtiszteltetésnek tartják, hogy részt vehetnek Budapest olimpiai pályázatában.
„Már azzal is egy álom vált valóra, hogy hosszú idő után Budapest ismét pályázik a játékok megrendezésére, s már önmagában arra is büszkék lehetünk, hogy Los Angelesszel és Párizzsal versengünk, sőt, esélyesek vagyunk” – jelentette ki a sportolói bizottság elnöke.
A sajtótájékoztató végén az olimpiai park helyszíncsoport és az atlétikai stadion látványtervét is bemutatták, ezek elérhetőek a Budapest 2024 hivatalos Facebook-oldalán (www.facebook.com/budapest2024).
A Budapest 2024 sportolói bizottság tagjai: Kovács Ágnes, Kárpáti György, Arlóy Zsófia paralimpikon asztaliteniszező, Becsey János kétszeres paralimpiai bajnok úszó, Berki Krisztián olimpiai bajnok tornász, Boronkay Péter paralimpikon, kétszeres világ-, és háromszoros Európa-bajnok triatlonista, Bóta Kinga olimpiai ezüstérmes, 11-szeres világbajnok kajakozó, Czene Attila olimpiai bajnok úszó, Darnyi Tamás négyszeres olimpiai bajnok úszó, Dunai Antal olimpiai bajnok labdarúgó, Gál Gyula olimpiai negyedik helyezett kézilabdázó, Gécsek Tibor Európa-bajnok és olimpiai 4. helyezett kalapácsvető, Gyulay Zsolt kétszeres olimpiai bajnok kajakozó, Igaly Diána olimpiai bajnok sportlövő, Keleti Ágnes ötszörös olimpiai bajnok tornász, Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó, Kovács Antal olimpiai bajnok cselgáncsozó, Kulcsár Győző négyszeres olimpiai bajnok vívó, Magyar Zoltán kétszeres olimpiai bajnok tornász, Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázó, Nagy Tímea kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó, Nébald György olimpiai bajnok kardvívó, Rácz Marianne világbajnoki ezüstérmes kézilabdázó, Regőczy Krisztina olimpiai ezüstérmes jégtáncos, Vereckei Ákos kétszeres olimpiai bajnok kajakozó.
A NOB jövő szeptemberben, Limában dönt a 2024-es játékok helyszínéről.