Az ex-miniszterelnök azt mondja, megtanulta: „több fegyelemre és figyelemre van szükség a nyilvános megszólalásokban, hogy akaratlanul ne generáljon olyan értelmezéseket, amelyeket nem érez magáénak”.
„Január 30-án megjelentem az Országos Diszkriminációellenes Tanácsnál, hogy elmondjam az álláspontomat a 2017. január 10-ei, Hatalmi játékok (Jocuri de putere) című műsorban tett nyilatkozataim kapcsán. Az említett nyilatkozattal mindössze azt akartam elmondani, hogy be kell tartani az állam hivatalos jelképeinek használatára vonatkozó törvényt, illetve azt, hogy a tisztségviselők felelősek a törvény alkalmazásáért. Ezúton is szeretnék nyilvánosan bocsánatot kérni minden közösségtől vagy kisebbség tagjaitól, akik sértve érezték magukat a nyilatkozatom miatt, amit gyűlöletre vagy erőszakra való felbujtásként lehetett értelmezni” – írta Tudose egy Facebook-bejegyzésben.
Közölte egyúttal: ez az értelmezés nem egyeztethető össze az általa vallott értékekkel és elvekkel, vagyis a közösségek közötti párbeszéd és tisztelet, és az intolerancia és gyűlöletre való felbujtás bármely formája elleni fellépés szükségességével.
„Olyan lecke volt, amiből megtanultam, több fegyelemre és figyelemre van szükség a nyilvános megszólalásokban, hogy akaratlanul ne generáljon az ember olyan értelmezéseket, amelyeket nem érez magáénak” – összegzett Mihai Tudose.
Mihai Tudose leköszönő kormányfő január 10-én a magyar autonómiatörekvésekkel kapcsolatban egyebek mellett azt nyilatkozta a Realitatea hírtelevíziónak: „Ugyanaz lesz a válaszom, mint amikor, nem tudom milyen nap alkalmából, zászlót próbáltak kitűzni. Ekkor világossá tettem, hogy ha az a zászló lobogni fog a szélben, ott fognak lengeni mellette a helyi felelősök is”.