Női BL: ismét nyert, ezzel továbbjutott az FTC

A Ferencváros női kézilabdacsapata 13 góllal győzött Lipcsében a Bajnokok Ligája B-csoportjának negyedik fordulójában, s vasárnapi sikerével biztosította továbbjutását.

Az FTC az első fordulóban elhozott egy pontot Szkopjéból, majd hazai pályán kilenc góllal legyőzte az Asztrahanocskát, bő egy hete pedig néggyel a lipcseieket.

A vasárnapi mérkőzés első félidejében nagyszerű teljesítményt nyújtott, türelmesen játszott, eredményesen védekezett, a támadásokat pedig többnyire magabiztosan fejezte be. A 6. percben két (1–3), a 11-ben pedig már négy góllal (2–6) vezetett. Ez a különbség aztán jórészt meg is maradt, s bár egyszer két gólra felzárkózott a Lipcse, a hajrában az FTC megint felpörgött, és megnyugtató, hatgólos előnyre tett szert.

A szünet után sem változott a játék képe, a magyar csapat továbbra is határozottan és célratörően kézilabdázott, ennek eredményeként fokozatosan nőtt a különbség.

Eredmények, 4. forduló:

B-csoport: • HC Lipcse (német)–Ferencvárosi TC-Rail Cargo Hungaria 17–30 (8–14) • Vardar Szkopje (macedón)–Asztrahanocska (orosz) 39–25 (21–12). A csoport állása: 1. Vardar 7 pont (138–102), 2. FTC 7 (115–89), 3. Asztrahanocska 2, 4. Lipcse 0.C-csoport: • Győri Audi ETO KC–Bukaresti MSC 33–25 (11–13) • Midtjylland (dán)–Rosztov Don (orosz) 25–23 (13–10). Az állás: 1. GYŐR 8 pont, 2. Midtjylland 4, 3. Rosztov 2 (97–97), 4. BUK. MSC 2 (94–105).

A csoportokból az első három helyezett jut a 12-es középdöntőbe, és viszi magával az egymás elleni eredményeket. A Győr pénteki győzelmével már biztosan továbblép.