A Vasas 20 éves versenyzője nagyszerűen korcsolyázott a Nathan Lanier zenéjére előadott kűr során. Egyetlen hibáját a rövidprogramhoz hasonlóan az Axel-ugrásnál követte el, amely dupla helyett ezúttal is egyfordulatos lett. A rontás ellenére szezonbeli legmagasabb pontszámát kapta szabadkorcsolyázására, így összetettben is idénybeli legjobbját érte el, s láthatóan elégedetten hagyta el a jeget.
Tóth Ivett a legjobb tízben szeretett volna végezni, hogy jövőre már két magyar női versenyző indulhasson a kontinensviadalon, s bár a kűrben 10. lett, így sem sikerült előrelépnie a rövidprogramban elért 13. pozíciójához képest.
Először adhatta elő kűrjét a Romániát képviselő Julia Sauter. A rövidprogram után a 14. helyen állt a weingarteni születésű versenyző, s bár a szabadkorcsolyázása egy helyezéssel rosszabb volt, összesítésben megőrizhette korábbi helyét. Ez Románia legjobb Eb-eredménye, Sauter jelenlegi koreográfusa, Roxana Luca 2005-ben a 15. helyezést ért el (ugyanebben az évben Luca az olimpiára is kijutott, 34 év megszakítás után volt Romániának női ötkarikás képviselője műkorcsolyában). Marius Negrea tanítványának az előadása tetszett a közönségnek, olyannyira, hogy ritkaságszámba menően az előadása harmadik részében ütemes tapssal követték a nézők.
Az aranyérem váratlanul a mindössze 16 éves Szamodurova nyakába került, mert amíg ő hibátlanul teljesített a kűrben, addig a vele egykorú címvédő többször is rontott, így Zagitova nem tudta megőrizni a rövidprogramban szerzett előnyét. Harmadikként a finn Viveca Lindfors zárt.
Eredmények, nők: 1. Szofija Szamodurova (Oroszország) 213,84 pont, 2. Alina Zagitova (Oroszország) 198,34, 3. Viveca Lindfors (Finnország) 194,40, ..., 13. TÓTH IVETT 160,83, 14. JULIA SAUTER 153,15.
A címvédő Javier Fernandez sikerét hozta a férfiak versenye a szombati versenynapon; a spanyolok kiválósága sorozatban hetedszer lett a kontinens legjobbja. Fernandez, aki az Eb előtt bejelentette, hogy Minszk után visszavonul, újabb diadalával megközelítette a rekorder osztrák Karl Schäfert, aki 1929 és 1936 között nyolc egymást követő Európa-bajnokságon nem talált legyőzőre.
A spanyol versenyző a fehérorosz fővárosban rendezett kontinensviadalon jelentős hátránnyal, a harmadik helyről vághatott neki kűrjének, amelyben azonban egy kisebb hibától eltekintve nagyszerűen teljesített, és mindkét előtte álló oroszt megelőzte. Az előző két kontinensviadalon és a tavalyi világbajnokságon is bronzérmes Mihail Koljada, aki a rövid program után nagy fölénnyel, több mint 8,5 pontos előnnyel vezetett, ugyanakkor sokat rontott, háromszor el is esett, így az élről az ötödik helyre zuhant vissza. Honfitársa, Alekszandr Szamarin viszont szép gyakorlattal rukkolt elő.
A 37 fős mezőny egyetlen magyar indulója, a 19 éves Borovoj Alexander, aki rövidprogramja után a kűrjét már nem adhatta elő, utolsóként zárt.
Eredmények, férfiak: 1. Javier Fernandez (Spanyolország) 271,59 pont, 2. Alekszandr Szamarin (Oroszország) 269,84, 3. Matteo Rizzo (Olaszország) 247,08, …, 37. BOROVOJ ALEXANDER.
Az elmúlt négy alkalommal győztes Gabriella Papadakis, Guillaume Cizeron duó nyerte a jégtáncosok versenyét, amelynek szombat délutáni zárószámában a Janovszkaja Anna, Lukács Ádám páros a 19. helyen végzett. A címvédő, háromszoros világbajnok és tavaly olimpiai ezüstérmes franciák sikerükkel rekordot állítottak fel, ugyanis a kontinensviadalok történetében ebben a számban egymás után eddig még senki nem tudott ötször aranyérmet nyerni. Ugyan a szovjet Ljudmila Pahomova, Alekszandr Gorskov kettős 1970 és 1976 között hatszor győzött, de nem megszakítás nélkül, mivel 1972-ben ezüstérmesként zárt. Papadakis és Cizeron mögött az egy éve bronzérmes orosz Alekszandra Sztyepanova, Ivan Bukin páros végzett másodikként, míg a dobogó alsó fokára honfitársaik, Viktorija Szinyicina és Nyikita Kacalapov állhattak fel.
A magyarok tavaly a 14. helyen végeztek, ennél most előrébb szerettek volna zárni, de hiába voltak 17-ek a ritmustánc után, kűrjükre nem kaptak elegendő pontot a javításhoz, sőt, végül két pozíciót rontva fejezték be a versenyt a 19. helyen.