„Persze, hogy sokan érdeklődéssel követik a vitát. Átlátható a folyamat, mindenkinek joga van a maga álláspontjához a törvények kapcsán. Ami nekem fontos, az az, hogy mindenki, aki aggódik, mondja meg konkrétan is, hogy milyen aggodalmai vannak, és hogyan tükröződnek azok a kérdéses törvénytervezetekben, hogy valóban érdemben reagálhassunk a felvetésekre” – mondta Meleșcanu a parlamentben, miután arról kérdezték, mit szól a kanadai nagykövet nyilatkozataihoz, aki aggodalmának adott hangot az igazságügyi törvények módosításai kapcsán.
Arra a kérdésre, hogy aggódik-e a törvénymódosítások kapcsán külföldről érkező reakciók miatt, Meleșcanu azt mondta: „Nincs okom az aggodalomra. A parlamenti vita, illetve a megtett javaslatok egy konzultációs folyamat részei, amelyben minden nemzetközi szerv részt vesz, elsősorban az Európai és a Velencei Bizottságra gondolok, és amennyiben gondok adódnak, nekem meggyőződésem, hogy meglesznek a megfelelő magyarázatok”.
Arra a kérdésre, hogy történik-e bármilyen arra irányuló erőfeszítés, hogy a külföldi képviselők jobb tájékoztatást kapjanak, Meleșcanu azt mondta: „igen, ez egy olyan probléma, amelyet valóban nagyon sürgősen jobbítani kell, a nyilvános beszédekkel és az egyéb intézményekkel folytatott jobb kommunikáció. Az intézkedéseket nem hozzuk meg, de azok a politikánk részei, beszélünk a nagykövetekkel, naponta, hetente, mindig beszélünk, ha probléma van, a legnagyobb nyitottsággal válaszolunk a kérésekre”.