Egyelőre nem világos, hogy a vakcina milyen hosszú távú immunitást nyújt. A bejelentést világszerte nagy lelkesedéssel és reménykedve fogadták, a tőzsdéken máris emelkedést idézett elő a hír. Mindez alig tíz hónappal azután, hogy sikerült beazonosítani az új koronavírus genomját, amit jelentős tudományos sikernek tekintenek.
Tedros Adhanom Ghebreyesus, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója szerint a bejelentés biztató. Üzenetében üdvözölte "a soha nem látott innovációt és tudományos együttműködést a világjárvány megszüntetésére."
A világjárvány miatt elhalasztott 2020-as Tokiói Nyári Olimpiai Játékok szervezői kedden közölték, hogy a bejelentett siker "megkönnyebbülést" okozott, még akkor is, ha úgy döntöttek, hogy egyelőre a vakcina nélküli forgatókönyv szerint folytatják a jövő nyárra átütemezett olimpiai játékok előkészületeit.
A Pfizer és német partnere, a BioNTech szerint oltásuk, két adagban, három hét különbséggel adva, 90 százalékban hatásos.
Az Európai Unióban, amely elővásárolt 200 millió adagot és további 100 millió adagról tárgyal, a Pfizer vakcina "2021 elején" válhat elérhetővé egy európai forrás szerint.
Más országok, például Japán, Kanada és az Egyesült Királyság is rendeltek a Pfizernél, és a kezdeti kereslet minden bizonnyal meghaladja a kínálatot, becslések szerint 2020-ban 50 millió dózist képesek előállítani, jövőre pedig 1,3 milliárd adagot.