A Farkas utcai református templomban korábban is lépett már fel szülő–gyermek páros, a kolozsvári Sigismund Toduță Zenei Főgimnáziumban pedig népszerű hagyománnyá vált a testvérek koncertje, ám nem emlékszem arra, hogy koncertezett volna egyazon családból három előadó, akik között nemzedéknyi korkülönbség van.
A koncert műsorfüzetéből megtudhattuk: a Schlandt család tagjai több generációra visszamenőleg foglalkoztak zenével, ez a hagyomány pedig a mai napig megmaradt, hiszen a szépkorú nagyapától a zenelíceumban tanuló unokáig mindenki zenél.
A Schlandt család műsorának gerincét négy J. S. Bach-mű képezte, amelyeket a három fellépő felváltva vagy közösen adott elő. A közönség meghallgathatott továbbá egy-egy P. Richter-, A. F. Hesse-, J. Rheinberger-művet, illetve két C. Franck-művet is.
Nem várható el, hogy a szenior előadó – aki mögött több mint ötven év orgonálás áll – és a zeneiskolás gyermek is ugyanúgy játsszon, mint az a művész, aki most van pályája csúcsán, a koncert egyik pozitívumaként mégis a három előadó által létrehozott egységes hangzást emelném ki.
A Schlandt család férfitagjainak sikerült meggyőzniük arról a kolozsvári közönséget, hogy a családnak (a zenében is) össze kell tartani, együtt kell dolgozni és akkor az eredmény nem marad el.
(Borítóképen Eckart Schlandt, Steffen Schlandt és Felix Schlandt a kolozsvári fellépésük után. Fotó: Müller Márta)