Az olaszokkal és a litvánokkal eddig egyaránt négyszer találkozott a magyar válogatott, és minden alkalommal győzött, Montenegró ellen pedig négy siker és három vereség a mérleg.
A legutóbbi, decemberi Európa-bajnokságot a házigazda franciák nyerték, a magyarok hetedikként zártak. Románia a 2018-as kontinensviadalon a 4. helyen végzett, így kiemeltként kapta az ellenfeleket.
A kvalifikáció első mérkőzéseit szeptember utolsó hetében játsszák, a sorozat jövő májusban zárul. Mind a hét csoportban négy csapat szerepel, és mindegyikből az első két helyezett jut ki a 2020. december 3. és 20. között esedékes tornára, amelyet dániai Herningben, valamint a norvégiai Stavangerben, Trondheimben és Oslóban rendeznek.
A norvég és a dán válogatott a rendező jogán automatikusan tagja a 16-os mezőnynek.
A magyar szövetség honlapján Kim Rasmussen szövetségi kapitány leszögezte, ki kell vívni az Európa-bajnoki részvételt, és hozzátette, hogy elégedett a sorsolással.
„A negyedik kalapból Litvániánál gyengébb és erősebb riválist is kaphattunk volna, ám ezeket a válogatottakat le kell győznünk. A harmadik kalapból a mi szempontunkból kifejezetten szerencsésnek tartom, hogy Olaszország lett az ellenfelünk” – magyarázta a dán edző.
Rasmussen erős csapatnak nevezte Montenegrót, amely ellen játszani fizikális kihívást is jelent, de hangsúlyozta, hogy a jövő márciusban sorra kerülő két mérkőzés a válogatott egy hosszabb időszakának része, hiszen akkor lesznek az olimpiai selejtezőtornák is.
A selejtező játéknapjai: 2019. szeptember 25–26. és 28–29., 2020. március 25–26. és 27–28., valamint május 27–28. és 31.
A sorozat egy minitornával kezdődik május 31. és június 2. között Izrael, Finnország, Görögország és Luxemburg részvételével, amelynek győztese az 1. csoportba kerül.
A csoportok összetétele:
1. csoport: Hollandia, Spanyolország, Ausztria és a selejtezőtorna győztese.2. csoport: Montenegró, MAGYARORSZÁG, Olaszország, Litvánia.3. csoport: Németország, Szlovénia, Fehéroroszország, Koszovó.4. csoport: Oroszország, Szerbia, Szlovákia, Svájc.
5. csoport: Svédország, Csehország, Észak-Macedónia, Portugália.6. csoport: Franciaország, Horvátország, Törökország, Izland.7. csoport: ROMÁNIA, Lengyelország, Ukrajna, Feröer-szigetek.A csoportok első két helyezettje jut tovább.