„Mindenféle bizottságokat, testületeket hoztak létre, és eltemették az ügyet. (…) Egy héttel az események után a milícia rendőrség lett, két hónap után a Szekuritáte Román Hírszerző Szolgálat (SRI) lett, megváltozott az ügyészség… A csúcs, hogy egyesek üzletemberek lettek, egyesek meghaltak, de… Hogy beidézzenek és vizsgáljanak, kérem, hogy kérdezzenek, ki kérdezzen? Akik 1989 előtt letartóztattak a Ceauşescu-ellenes pamfletemért?” – nyilatkozta Dinescu a legfőbb ügyészség épülete előtt összesereglett újságíróknak, mielőtt bement volna a kihallgatásra.
Megjegyezte, számára a forradalom „csoda” volt, hiszen házi őrizetben volt.
„Időnként ahelyett, hogy a kályha előtt mesélnénk, az ügyészség előtt mesélünk. Információs háború volt, de kinek a birtokában voltak azok a dolgok?” – tette fel a kérdést az író.
„Talán ha nem állt volna ki a tévében Iliescu, akkor most a síromra virágot helyeznének, és nem csak az enyémre. Másnak, ha Ceauşescunak sikerült volna visszafordítania a helyzetet, úgy mutogattak volna a tévében, mint KGB-seket, vagy nem tudom, miket… Iliescu nem volt sem angyal, sem démon. Iliescu nem egy túl bátor ember. Iliescu egyben saját pártaktivista sorsának áldozata is, aki egyik nap arra ébredt, hogy a romániai kapitalizmusról kell beszélnie, miután egész életében Marxról és Leninről beszélt. Tudják, ő «elvtársat» mondott, én meg akkor azt mondtam neki, hogy «gyere, mondjunk uramat, mert az elvtársat kompromittálták», pedig önmagában véve szép szó. Amikor előállt Iliescu, valószínűleg minket ez mentett meg, mivel minden aktivista, minden szekuritátés tábornok, a hadsereg tábornokai, akiknek normális esetben Ceauşescuval együtt távozniuk kellett volna, beálltak Iliescu hátához, és vigyázba vágták magukat” – fejtette ki Mircea Dinescu.