Kiesett a Temesvári ACS Poli

A román labdarúgó élvonal rájátszásában az alsóházban is befejeződtek a küzdelmek, a sorozat végén csak az volt kérdéses, melyik csapat kíséri el a Bukaresti Juventust a második ligába, és melyik együttes kényszerül osztályozóra.

Mindez két csapat közül dőlt el, a Temesvári ACS Poli búcsúzik a Betano I. ligától, annak ellenére, hogy nyerni tudott a Chiajnai Concordia otthonában. Az Adrian Mutu edzette Voluntari-i FC 1–0-s és 2–1-es hátrányban volt, végül mégis el tudta csípni az osztályozóhoz elegendő pontocskát. Az egyenlítő találat néhány perccel a lefújás előtt született meg, Florin Cernat némi izgalmak árán értékesítette a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető által megítélt büntetőt.

A Poli és Voluntari ugyanannyi pontszámmal végzett, ám a bánságiak pontszámát a rájátszás kezdetén felfelé kerekítették, de amúgy is az egymás elleni párharc is az Ilfov megyeiek javára dőlt, mert mindkétszer nyertek a rájátszásban (1–0 és 3–2).

Eredmények: • Bukaresti Dinamó–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0 (kiállítva: Veress Zsombor – 89. perc, Sepsi) • Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán 2–0 (gól: Mihai Roman I. – 56. és Fülöp Lóránd – 62. perc; a Gázmetán játékosa, Darius Olaru az 5. percben 11-est hibázott) • Chiajnai Concordia–Temesvári ACS Poli 0–1 (Andrei Artean – 23. perc, 11 m) • Bukaresti Juventus–Voluntari-i FC 2–2 (Florin Ştefan – 39. és Mihai Alexandru Ilie – 85. perc, illetve Adrian Bălan – 56. és Florin Cernat – 89. perc, 11 m; a mérkőzést a voluntari-i Anghel Iordănescu Stadionban játszották). A végeredmény:

8.       Juventus     14      3        2        9        9–25  17

A II. liga 38., utolsó fordulójában a Călăraşi-i Dunărea 2–0-ra legyőzte a Bukaresti Metaloglobust, s ezzel a bajnoki címét (93 pont) és a fővárosiak kiesését (41) is szentesítette. A másik egyenes ági feljutó a Nagyszebeni AFC Hermannstadt (91), osztályozót játszik (a Voluntari-i FC-vel) a harmadik helyezett Târgoviştei Chindia (75). Kiesett még a Miroszlávai Ştiinţa (37) és a Szucsávai Foresta (33), a Marosvásárhelyi ESE/ASA (31) visszalépett a bajnokságból, a Szatmárnémeti Olimpiát (–50) pedig adósságai miatt kizárták. Feljutott a Bákói Aerostar, a Kontancai SSC Farul, a Ploieşti-i Petrolul Ploieşti, a Şirineasai ACS és a Kolozsvár U FC