A mérleg az előző évek trendjét folytatva pozitív képet mutat, vagyis 2016 hasonló időszakához képest 2,77%-kal csökkent a bűncselekmények kapcsán történő feljelentések száma. A gazdasági bűncselekmények száma 27%-kal volt kevesebb, mindössze a vidéken elkövetett bűnözés esetében tapasztalható számbeli növekedés.
Az összes bűncselekmény több mint 54%-a vagyoni jellegű, ezen belül az esetek mintegy 69%-a lopás. Az utcai bűnözés a bűncselekmények 7,87%-át teszi ki, ezen belül az autóból elkövetett lopások állnak az első helyen 37%-os „részesedéssel”.
Közlekedésbiztonsági szempontból a mérleg szintén pozitív, ugyanis január–júniusban 8-cal kevesebb súlyos baleset történt megyénkben, mint 2016 első hat hónapjában, a balesetben elhunytak száma pedig 2-vel volt kevesebb. A balesetek fő kiváltó okai a gyorshajtás (19%), szabálytalan átkelés (15%), valamint a gyalogosoknak (14%), illetve járműveknek (11%) való elsőbbségadás elmulasztása voltak. A rendőrök 665 közlekedésrendészeti jellegű bűncselekményt jegyzőkönyveztek, és 32 ezer pénzbírságot róttak ki a közlekedési szabályok be nem tartása miatt, továbbá 3123 hajtási jogosítványt és 869 forgalmi engedélyt függesztettek fel vagy vontak be.
Másfelől, ami a rendőrség napi tevékenységeit illeti, több mint 5000 ellenőrzést végeztek, 242 növelt létszámmal végrehajtott razzia mellett. Lakossági igényre mintegy 15 ezerszer – ebből több mint 11 ezerszer a 112-es sürgősségi számra érkezett hívást követően – szálltak ki helyszínelni, és 2800 petíciót iktattak (ezek nagy része rendbontásra, csendháborításra vonatkozott).
A mérleg arra is kitér, hogy a rendőrség 58 rendőrügynököt alkalmazott az első fél évben, a rendőrtisztek átlagéletkora 39, a rendőrügynököké 36 év.