Az INSCOP közvélemény-kutató intézet adatsora szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) az érvényes voksok 27,8 százalékára számíthat, ha most rendeznék meg az EP-választást, míg a Nemzeti Liberális Párt (PNL) alig egy százalékponttal lemaradva 26,7 százalékos eredményre számíthat.
Az ellenzéki Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) 10, a kormánykoalícióban részt vevő szabadelvű ALDE-t 9,2, a Dacian Cioloș volt miniszterelnök által alapított, a PSD-ALDE kormányt bíráló Szabadság Egység és Szolidaritás Pártját (PLUS) 7 százalékon mérték. A felmérés készítői megjegyezték, hogy az adatfelvétel január 21. és február 5. közötti időszakában még nem fejeződtek be az USR és PLUS közötti tárgyalások, ezért szerepelnek külön a felmérésben. Azóta kiderült, hogy az EP-választásokon közös jelöltlistát állítanak.
Az INSCOP szerint Victor Ponta volt miniszterelnök - főleg a PSD-ből kilépett politikusokat tömörítő - Pro Románia Pártja szerezhet még EP-képviseletet 6,6 százalékkal, valamint az RMDSZ 5,1 százalékkal.
A jelenleg 32 EP-képviselővel rendelkező Romániának ismét 33 helye lesz az EP-ben az Egyesült Királyság kilépése után, tehát azok a pártok, amelyeknek sikerül átlépni az ötszázalékos küszöböt, nagy valószínűséggel legalább két képviselőt küldhetnek Brüsszelbe.
A 2014-es választásokon öt párt és egy független jelölt jutott Romániából EP-képviselethez, a mandátumon felét az akkor még Victor Ponta vezette PSD szerezte meg, az RMDSZ 6,29 százalékos eredménye két mandátum megszerzésére volt elég.