Az idei gólyabál (amely támogatók nélkül nem jöhetett volna létre, s ezek között szép számmal voltak a líceum szülői bizottsága mellett intézmények, egyesületek, cégek és magánszemélyek), egy felettébb különleges eseménynek bizonyult, ugyanis a kilencedikes diákok mellett a tizedikesek is versenybe szálltak a fődíjért. A zsűri mindkét évfolyamból választott egy Gólyakirálynőt és egy Gólyakirályt. Az eseményt a X. A és X. B osztályosok szervezték meg, osztályfőnökeik segítségével.
A rendezvény tematikája az 1920-as évek kaszinóinak világa volt. Az ifjú gólyák a kornak megfelelő jelmezben nyitották meg az eseményt egy modern charleston tánccal. Az est bemondói Kovács Nóra és Ballai Bence X. A osztályos tanulók voltak, akik számos próbatétel elé állították a párokat: tánc különböző stílusú zenére, krumpliszedés bekötött szemmel, gombvarrás, ping-pong labda célba fújása, és természetesen a kihagyhatatlan karaoke. A számos próbatétel mellett a gólyák egyéni produkciókkal is készültek a zsűrinek. A hangulat a tetőfokán volt, remekül szórakozott a közönség és a versenyzők is.
A próbák végeztével a zsűri tagjai (Kósa Mária, a Brassai Sámuel Elméleti Líceum igazgatója, Gombár Annamária volt brassais diák, a Kolozsvári Magyar Opera rendezője, Bendel Erős Júlia angoltanárnő és Mihály Levente testnevelés tanár) értékelte a gólyákat. Amíg a zsűri pontozott, addig a közönség hangulatáról a Tokos zenekar gondoskodott. A kiváló zenei élményt tombolasorsolás követte, majd a gólyák eskütétele következett.
Az est fénypontja az eredményhirdetéssel zárult. Junior Gólyakirály Muszka Roni (IX. A), Gólyakirálynő Dévai Debora (IX. A), míg Senior Gólyakirály Boros Tamás (X.B) és Gólyakirálynő Iánosi Mónika (X. A) lett. Az I. Lovag és I. Udvarhölgy címet Marosán Krisztián (X. A) és Osváth Gréta (X. B) érdemelte ki, míg a II. Lovag és II. Udvarhölgy kitüntetést Molnár Norbert László (IX. A) és Albert Nóra (X. B) kapta.
Pálfi Kinga