Az először megrendezett esti kórushangversenyt a kolozsvári Sigismund Toduță Zenei Főgimnázium magyar tagozatának háttérintézménye, a Zenevár Egyesület szervezte. Plakátja a szószék közelében volt kifüggesztve az ismert Kodály-idézet – „Legyen a zene mindenkié!” – továbbgondolásával, A zene mindenkié címmel.
– Minden hangverseny mérföldkő. A mérföldkövek pedig jelzik, hogy milyen irányba és milyen távolságra jutottunk el a kiindulóponttól, mérik a haladást. Most, amikor felsorakoztatjuk kórusainkat, valamint vendégegyüttesként a Tálentum Református Iskola kórusát, bízunk abban, hogy nem térünk le a kijelölt útról. Guttman Mihály, a kolozsvári zenelíceum intézményalapító igazgatója, mindannyiunk Misi bácsija ma is egyetértően bólintana a munkánk eredményének hallatán – köszöntötte az egybegyűlteket Harbula Hajnalka, a Zenevár Egyesület elnöke.
– Olyan világban, ahol az emberi kapcsolatok elengedhetetlenek a személyes növekedéshez és a társadalmi fejlődéshez, az együttlét, a rész és az egész, valamint a közös munka fogalma döntő szerepet játszik a közös célok elérésében – fogalmazott Tóth Ágnes, a kolozsvári zenei főgimnázium tanára. Hozzátette: a kolozsvári Sigismund Toduță Zenei Főgimnázium háttérintézményeként ezen dolgozik a Zenevár Egyesület csapata a zeneiskolás szülőkkel és pedagógusokkal közösen. – A közös sikert pedig a ma este jelenti. Amikor az emberek összejönnek, megosztják egymással tapasztalataikat, érzelmeiket, olyan köteléket hozva létre, amely meghaladja az egyéni különbségeket – mutatott rá.
Az esti kórushangversenyen hat énekkar lépett fel: a vendégénekkar a Kostyák Júlia által vezetett Tálentum Református Iskola gyerekeit tömörítő kórus volt, a többi öt pedig az intézményalapító Guttman Mihály nevét viselő kórus volt a nulladik osztálytól a líceumi osztályokig. Az elemista kisdiákokból álló két kórust Kállay-Mikós Tünde karnagy-tanár, míg a középiskolások és a líceumi tanulók kórusát Fábián Apolka karnagy-tanár vezényelte. Az elhangzott művek többsége magyar zeneszerzők alkotásai voltak. Hangszeren közreműködtek a zenei főgimnázium tanulói (Szász Tekla és Hajós Csenge fuvolán, Kiss Janka és Fehér Ágota hegedűn, Könczei Samu csellón, Gnándt Tamás zongorán), Gombos Gergő zeneakadémiai hallgató zongorán és a Rezeda zenekar. A tisztán intonáló, üde gyermekhangokat hallgatva másfél órán át tényleg azt érezhettük: a zenei élmény egyformán mindenkié.