A rendezvény a gyermekelőadások mellett az idén is számos, ifjaknak és felnőtteknek szóló előadást is bemutatott. A több mint 7000 nézőből 1410 magyar anyanyelvű gyermekkel sikerült a bábszínház varázsát megosztani derül ki a szervezők közleményéből.
Az öt tagú bíráló bizottság Slobodan Marković (a zsűri elnöke, a Szabadkai Nemzetközi Gyermekszínházi Fesztivál igazgatója), Raluca Tulbure (teatrológus), Andreea Chindriș (teatrológus), Szebeni Zsuzsa (színháztörténész) és Claudiu Groza (teatrológus) a következő díjakat osztotta ki a rendezvény zárógáláján:
– Mona Marian különdíj: az Exuvia című előadás alkotónak (hollandiai T Magisch Színház)
– Kovács Ildikó különdíj: a grúziai Nike Független Bábosok Egyesületének, a Kiadatlan regény című előadásban nyújtott kiváló kollektív bábmozgatásért.
– Legjobb előadás: Egy japán történet (jászvásári Luceafărul Színház).
– Legjobb rendezés: Irina Niculescu (Egy japán történet)
– Legjobb díszlet: Erik Grosschmid (pécsi Bóbita Bábszínház Torzonborz 2. ̶ Torzonborz visszatér).
– Legjobb zenéért járó díjat megosztva a hollandiai ‘T Magisch Színház Exuvia című előadás alkotói és Babarci Bulcsú zeneszerző kapta (pécsi Bóbita Bábszínház Torzonborz 2. ̶ Torzonborz visszatér).
– Legjobb dramaturgiai munka: Ema Sterne (A brémai muzsikusok című előadás szövegkönyvéért (bukaresti Țăndărică Színház).
– Legjobb bábokért járó díj: a szatmárnémeti Harag György Társulat, Brighella Bábtagozatának A bőgős fia meg az ördögök című előadásban szereplő bábokért.
– Alakításdíjak: Liliana Mavriș-Vârlan (Egy japán történet, Luceafărul Színház, Jászvásár), Stéfán Bodor Mária (A boldog herceg, nagyváradi Szigligeti Színház, Lilliput Társulat).
– Legjobb mozgásért járó díj: a Lights Souls című előadás pantomímművészeinek (ukrajnai Quartet Decru).
– Legjobb színpadi játék: a franciaországi Opera Opaque című előadás művészeinek (Plexus Polaire).