A magyarok az első körben 3–2-re verték a házigazda lengyeleket, majd 4–1-re kikaptak a negyeddöntőben az ukránoktól, ezután következett a vigaszágon a 4–1-es győzelem a szerbek ellen.
A bronzcsatában a francia gárda volt az ellenfél a Torwar Arénában, s az ötmeccses párharc nem indult jól: Bartha Csabát 66 kg-ban vazaarival verte ellenfele, így a franciák kerültek előnybe. Szabó Frigyes (73) azonban bravúrral egyenlített, mivel hosszabbításos mérkőzésen legyőzte az egyéniben vb-harmadik és Európa-bajnok Loic Korvalt, aki kilépésért kapott intéssel vesztett a ráadásban.
Csoknyai László (81) szép válldobásra kapott vazaarival nyerte meg a találkozóját, aztán a magyar diadalt Vér Gábor biztosította be 90 kg-ban, aki 55 másodperc elteltével eldobta a friss Eb-ezüstérmes Axel Clerget-t. Az utolsó, immár tét nélküli összecsapásra a franciák már nem álltak ki, így a magyarok 4–1-re nyertek.
„A sikertelen egyéni küzdelmek után nagyon motiváltak voltunk, csodálatos ez a harmadik hely” – örvendezett a nap egyik hőse, Vér Gábor, míg a csapatkapitány Csoknyai hozzátette, igazi csapatmunka van a váratlan siker mögött.
A férfi csapat legutóbb 2009-ben, Miskolcon állt Eb-dobogón, amikor megnyerte a válogatottak – akkor még az egyéni küzdelmektől külön rendezett – viadalát. Előzőleg 2005-ben Debrecenben második, 2001-ben Funchalban pedig harmadik lett.
Románia a nyolcaddöntőben 3–2-es vereséget szenvedett Hollandiától.
Magyarország ezenkívül még két bronzérmet szerzett Csernoviczki Éva (48 kg) és Joó Abigél (78 kg) révén. Románia egyetlen érmét a Kolozsvári U-MSC-Bukaresti Dinamó sportolója, Monica Ungureanu szerezte, aki szintén a 48 kilósoknál kapaszkodott fel a dobogó legalsó fokára.
Eredmények, csapatverseny:
Férfiak: 1. Grúzia, 2. Oroszország, 3. MAGYARORSZÁG és Ukrajna.