A szükségállapot meghosszabbításáról szóló elnöki rendelet figyelmen kívül hagyja a Szociáldemokrata Párt (PSD) valamennyi követelését, ennek ellenére megszavazzák a rendeletet. Ellenkező esetben ez a katonai rendeletekbe szabályozott korlátozások eltörlését vonná maga után, ami óriási kockázattal jár, a PSD ezt nem hagyhatja figyelmen kívül" - nyilatkozta Marcel Ciolacu. Az ügyvivő elnök nehezményezi: azon túl, hogy rákényszerítette a polgárokat, zárkózzanak be a házukba, a kormány nem hozott konkrét intézkedéseket a lakosság tömeges tesztelése érdekében, és nem állt elő egy, a gazdaság újraindítását, illetve a mezőgazdaság támogatását célzó akciótervvel.
Nem fogja megszavazni a szükségállapot meghosszabbítását Călin Popescu-Tăriceanu. A Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) elnöke szerint nem mindegyik megyét érinti a koronavírus-járvány, és ott, ahol nincsenek problémák, újraindulhatna a tevékenység. Tăriceanu azzal vádolja a hatóságokat, hogy visszaélnek a helyzettel, és kihasználva a demokratikus jogok felfüggesztését zsíros szerződésekhez juttatják politikai klientúrájukat vagy különböző tisztségekbe nevezik ki saját embereiket. Véleménye szerint a kormány megalázó intézkedéseket hozott az idős személyekre nézve, és feláldoz több mint 3 millió krónikus beteget, akiket a koronavírus-járvány miatt nem kezelnek a kórházakban.
Az RMDSZ törvényhozói valószínűleg meg fogják szavazni a szükségállapot harmincnapos meghosszabbításáról szóló elnöki rendeletet - nyilatkozta Kelemen Hunor, hozzátéve, a szükségállapot ideje alatt a kormánynak határozottabb, bátrabb intézkedéseket kell hoznia a román gazdaság, a munkahelyek védelme érdekében. "Amit eddig láttunk, nélkülözte a bátorságot is, és a fantáziát is, arról pedig, amit eddig elfogadtak, nem tudni, miként alkalmazzák, miként fog működni. A kényszerszabadságra küldött személyeknek járó juttatáson kívül minden lóg a levegőben" - véli.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) is megszavazza a szükségállapot harmincnapos meghosszabbításáról szóló elnöki rendeletet. "Nyilvánvaló, hogy még nem vagyunk túl a világjárvány legnehezebb szakaszán, és továbbra is különleges intézkedésekre van szükség”, áll a bejegyzésben. Az USR ugyanakkor kéri a kormánytól, hogy dolgozzon átláthatóbban, kommunikáljon koherensebben, és csak olyan intézkedéseket hozzon, amelyekről előzetesen egyeztetett valamennyi politikai szereplővel.