David Lynch egyedülálló tárlatának hangulatát a láthatatlan összefüggések izzása, a kimondhatatlan érzések felszínre hozása és a felszabadított fantázia kiteljesedése adja. Lynch egész munkásságára, így erre a sorozatára is meghatározó módon volt hatással a szürrealizmus, az ezotéria, a szorongás és az erőszak művészi és populáris megjelenítésének speciálisan amerikai tradíciója – mutatja be a kiállítást a Műcsarnok által az MTI-hez eljuttatott közlemény.
Lynch szürreális képeinek alapja a fotómontázs, a portrék és a reprodukciók újraértelmezése. Ezekből olyan térbeli-időbeli dimenziók születnek, amelyek a mester filmjeiből jól ismert univerzummá állnak össze.
A Kis történetek egy valóságon túli pszichedelikus utazás az érzelem, a humor, a játékosság és a nyugtalanság világában, miközben egyaránt feltárja az emlékeket és a sebeket. Filmes munkáihoz hasonlóan David Lynch képein az álom dominál, poétikájának alapvető ereje a tudattalan és a valóság közötti összefonódás – áll a közleményben.
A sorozat a 2014-es párizsi fotóhónapra készült, és eddig mindössze három alkalommal volt látható.
A Szarka Klára fotótörténész által rendezett budapesti kiállítás március 1-jétől június 2-ig látogatható a Műcsarnokban.