BL: döntetlennel is továbblépett a Manchester City

A Manchester City labdarúgócsapata idegenben döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbach együttesével a Bajnokok Ligája szerdai játéknapján, ezzel pedig bejutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A-csoport: • Razgrad Ludogorec (bolgár)–FC Bázel (svájci) 0–0 (Cosmin Moţi végigjátszotta a meccset, Claudiu Keşerűt a 92. percben cserélték le) • Arsenal (angol)–Paris Saint-Germain (francia) 2–2 (gól: Giroud – 45 + 1., 11 m és Verratti – 60. perc, öngól, illetve Cavani – 18. és Lucas – 77. perc). A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Arsenal 11 pont (14–5), 2. (és továbbjutott) PSG 11 (11–5), 3. Bázel 2 (2–8), 4. Ludogorec 2 (4–13).

B-csoport: • Besiktas Isztambul (török)–Benfica Lisszabon (portugál) 3–3 (Cenk Tosun – 58., Quaresma – 83., 11 m és Aboubakar – 89. perc, illetve Goncalo Guedes – 10., Semedo – 25. és Fejsa – 31. perc) • SSC Nápoly (olasz)–Dinamó Kijev (ukrán) 0–0 (a mérkőzést az aradi Ovidiu Haţegan vezette). Az állás: 1. Nápoly 8 pont (9–7), 2. Benfica 8 (9–8), 3. Besiktas 7, 4. Kijev 2.

C-csoport: • Borussia Mönchengladbach (német)–Manchester City (angol) 1–1 (Raffael – 23. perc, illetve Silva – 45 + 1. perc; kiállítva: Stindl – 51. perc, illetve Fernandinho – 63. perc) • Celtic Glasgow (skót)–FC Barcelona (spanyol) 0–2 (Lionel Messi – 24. és 56. perc, a második 11 m). Az állás: 1. (és továbbjutott) Barcelona 12 pont, 2. (és továbbjutott) Man. City 8, 3. Mönchengladbach 5, 4. Celtic 2.

D-csoport: • FK Rosztov (orosz)–Bayern München (német) 3–2 (Azmun – 44., Poloz – 50., 11 m és Noboa – 67. perc, illetve Douglas Costa – 35. és Bernat – 52. perc) • Atlético Madrid (spanyol)–PSV Eindhoven (holland) 2–0 (Gameiro – 55. és Griezmann – 66. perc). Az állás: 1. (és továbbjutott) Atlético 15 pont, 2. (és továbbjutott) Bayern 9, 3. Rosztov 4, 4. PSV 1.

A csoportok első és második helyezettjei a nyolcaddöntőbe jutnak, a csoportharmadikok átkerülnek az Európa Ligába.