Bajnokok Ligája: hat továbbjutó a keddi játéknap után

A labdarúgó Bajnokok Ligája-csoportkör ötödik fordulójában a keddi játéknapot követően már hat hely elkelt a nyolcaddöntőben.

A Borussia Dortmund mellett biztosította a helyét a tavaszi folytatásra az AS Monaco, a Bayer Leverkusen, a Real Madrid, a Leicester City és a Torinói Juventus. Dortmundban emlékezetes, 12 gólt hozó meccset vívott egymással a német házigazda és a lengyel Legia, a vendégek negyedik gólját a magyar válogatott Nikolics Nemanja szerezte.

Eredmények, E-csoport: • AS Monaco (francia)–Tottenham Hotspur (angol) 2–1 (gól: D. Sidibé – 48. és Lemar – 53. perc, illetve Kane – 52. perc, 11 m) • CSZKA Moszkva (orosz)–Bayer Leverkusen (német) 1–1 (Natho – 75. perc, 11 m, illetve Volland – 16. perc). A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Monaco 11 pont, 2. (és továbbjutott) Leverkusen 7, 3. Tottenham 4, 4. CSZKA 3.

F-csoport: • Borussia Dortmund (német)–Legia Varsó (lengyel) 8–4 (Kagava 2 – 17. és 18., Sahin – 20., O. Dembélé – 29., Reus 3 – 32., 52. és 92., valamint Passlack – 81. perc, illetve Prijovics – 10. és 24., Kucharczyk – 57., továbbá Nikolics – 83. perc) • Sporting Lisszabon (portugál)–Real Madrid (spanyol) 1–2 (Adrien Silva 80. perc, 11 m, illetve Varane – 29. és Benzema – 87. perc). Az állás: 1. (és továbbjutott) Dortmund 13 pont, 2. (és továbbjutott) Real Madrid 11, 3. Sporting 3, 4. Legia 1.

G-csoport: • Leicester City (angol)–FC Bruges (belga) 2–1 (Okazaki – 5. és Mahrez – 30. perc, 11 m, illetve Izquierdo – 56. perc) • FC Koppenhága (dán)–FC Porto (portugál) 0–0. Az állás: 1. (és továbbjutott) Leicester 13 pont, 2. Porto 8, 3. Koppenhága 6, 4. Bruges 0.

H-csoport: • FC Sevilla (spanyol)–Torinói Juventus 1–3 (Pareja – 9. perc, illetve Marchisio – 45 + 2., 11 m, Bonucci – 84. és Mandzukics – 94. perc) • Dinamó Zágráb (horvát)–Olympique Lyon 0–1 (Lacazette – 72. perc). Az állás: 1. (és továbbjutott) Juventus 11 pont, 2. Sevilla 10, 3. Lyon 7, 4. Zágráb 0.