Bajnokok Ligája: gól nélkül maradt a Barcelona

A Paris Saint-Germain és a Bayern München egyaránt továbbjutott négyeséből a nyolcaddöntőbe, mivel mindkét csapat győzött kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában.

A német bajnok a Celtic Glasgow vendégeként nyert 2–1-ra, a PSG pedig hazai pályán az RSC Anderlechtet verte 5–0-ra többek között a francia Layvin Kurzawa mesterhármasával, így a csoport két favoritja már két körrel a zárás előtt biztosította helyét a nyolcaddöntőben. A brüsszelieknél Nicolae Stanciu csereként a 79. perctől kapott játéklehetőséget, Alex Chipciu viszont csak a kispadot koptatta.

A Manchester United is közel került a továbbjutáshoz a vendég Benfica 2–0-s legyőzésével, de mivel a Basel hazai pályán 2–1-re kikapott a CSZKA Moszkvától, így az angolok matematikailag még nem jutottak a legjobb 16 közé.

Nem jött össze a továbbjutás az FC Barcelonának és a Juventusnak sem kedden, ugyanis előbbi gól nélküli döntetlent ért el az Olimpiakosz Pireusz otthonában, míg utóbbi 1–1-et játszott a Sporting Lisszabon vendégeként.

A játéknap rangadója viszont nem hozott olyan izgalmas csatát, mint a harmadik fordulóban, ugyanis az AS Róma simán, 3–0-ra legyőzte a Chelsea-t, amely már az első percben hátrányba került. A két gárda két hete 3–3-as döntetlent játszott egymással. Ebben a csoportban nagy bajba került az Atlético Madrid, mivel másodjára sem tudta begyűjteni a három pontot az azeri Karabahhal/Qarabaggal szemben.

Eredmények, Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A-csoport: • Manchester United (angol)–Benfica Lisszabon (portugál) 2–0 (gól: Svilar – 45., öngól és Blind – 78. perc, 11 m; a 14. percben a manchesteriektől Martial 11-est hibázott) • FC Bázel (svájci)–CSZKA Moszkva (orosz) 1–2 (Zuffi – 32. perc, illetve Dzagojev – 65. és Wernbloom – 79. perc). A csoport állása: 1. MU 12 pont, 2. Bázel 6 (8–5), 3. CSZKA 6 (5–8), 4. Benfica 0.

B-csoport: • Celtic Glasgow (skót)–Bayern München (német) 1–2 (McGregor – 74. perc, illetve Coman – 22. és Martinez – 77. perc) • Paris Saint-Germain (francia)–RSC Anderlecht Brüsszel (belga) 5–0 (Verratti – 30., Neymar – 45 +4., valamint Kurzawa 3 – 52., 72. és 78. perc). Az állás: 1. (és továbbjutott) PSG 12 pont, 2. (és továbbjutott) Bayern 9, 3. Celtic 3, 4. Anderlecht 0.C-csoport: • AS Róma (olasz)–Chelsea (angol) 3–0 (El Shaarawy 2 – 1. és 36., továbbá Perotti – 63. perc) • Atlético Madrid (spanyol)–Karabah/Qarabag (azeri) 1–1 (Thomas – 56. perc, illetve Michel – 40. perc; kiállítva: Szavics – 88. perc, illetve Pedro Henrique – 59. perc). Az állás: 1. Róma 8 pont, 2. Chelsea 7, 3. Atlético 3, 4. Qarabag 2.

D-csoport: • Olimpiakosz Pireusz (görög)–FC Barcelona (spanyol) 0–0 • Sporting Lisszabon (portugál)–Torinói Juventus (olasz) 1–1 (Cesar – 20. perc, illetve Higuaín – 79. perc). Az állás: 1. Barcelona 10 pont, 2. Juventus 7, 3. Sporting 4, 4. Olimpiakosz 1.A csoportok első két helyezettje jut a nyolcaddöntőbe, míg a harmadikok átkerülnek az Európa Liga kieséses szakaszába. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények rangsorolnak.