A legrangosabb európai kupában 12. alkalommal diadalmaskodó Real Madrid lett az első csapat, amely megvédte a címét, amióta (1992–1993) Bajnokok Ligájának nevezik a sorozatot.
A gólok története:
20. perc: villámgyors madridi akció végén Ronaldo szöktette a 16-os jobb oldalán érkező Carvajalt, ő visszajátszott a négyszeres aranylabdás elé, aki futtából kilőtte a jobb alsót (1–0).
27. perc: egy hosszan előre ívelt labdát a bal oldalon felfutó Sandro kapásból tett középre, Higuaín mellel szelídítette azt meg, majd a levegőben passzolt tovább Mandzukicsnak, aki a kapunak háttal állva húzta be a labdát a bal felsőbe (1–1).
61. perc: Kroos lövését vágták ki, de érkezett Casemiro, aki jó harminc méterről kapásból vállalkozott, a labda pedig Khedira lábáról védhetetlenül perdült a kapu jobb oldalába (2–1).64. perc: egy labdavesztés után Modrics kapott remek kiugratást a jobb oldalon, az alapvonalról a rövidre lőtte be a labdát, ott pedig hatalmas lendülettel érkezett Ronaldo, és magabiztosan perdített a kapu jobb oldalába (3–1).90. perc: Marcelo vitte le az alapvonalig a labdát, középre adását Asensio hat méterről a bal alsó sarokba passzolta.Biztonsági okokból behúzták a cardiffi stadion tetejét, így az első fedettpályás Bajnokok Ligája-döntőt rendezték.
Az első néhány percben a Juventus beszorította riválisát, Pjanics lövését követően Navasnak kellett az első bravúrt bemutatnia. A kezdeti szorításból fokozatosan kijött a Real Madrid, s egy villámgyors akció végén Ronaldo révén megszerezte a vezetést. A portugál klasszis ezzel a BL történetének első játékosa lett, aki három döntőben is gólt szerzett, míg a BEK-et is beleszámítva Alfredo Di Stéfano mellé csatlakozott. Ez volt a Real történetének 500. gólja a BL-ben, míg Ronaldo 11. találata az idényben, ebből a 9 (!) az egyenes kiesés szakaszban.
Az egyenlítésre mindössze négy percet kellett várni, Mandzukics talán a BL-döntők történetének egyik legszebb gólját szerezte.
A torinói gól után újra az olaszok futballoztak fölényben, a Real inkább a gyors ellentámadásaiban bízott.
A szünet után érezhetően a Real vette át az irányítást, a Juventus-játékosok sokszor csak „nyomozták” a labdát. A címvédő mezőnyfölénye a 61. percben góllá érett, igaz, Casemiro lövésébe szerencsétlenebbül nem is érhetett volna bele Sami Khedira. Mindössze három perccel később Ronaldo megszerezte szezonbeli 12. BL-találatát is, amivel gólkirállyá avanzsált, ráadásul úgy tűnt, pályafutása 600. góljával – klub és válogatott –, a kupa sorsát is eldöntötte. A Real így kétharmad mérkőzés alatt annyi gólt lőtt a torinóiaknak, mint amennyit az olaszok az egész sorozatban ezt megelőzően kaptak.
A második madridi gólt követően hitehagyottá vált az erejével már korábban elkészülő Juventus. Az olaszok csak elvétve jutottak el a rivális térfelére, ráadásul Cuadrado kiállítása miatt még emberhátrányba is kerültek. A Real Madrid rendkívül magabiztosan futballozva – a végeredményt Asensio állította be –, a második félidőben mutatott játékával teljesen megérdemelten diadalmaskodott.
A walesi fővárosban, Cardiffban 75 ezer néző tekintette meg a mérkőzést, amelyet a német Felix Brych vezetett.
Bajnokok Ligája, döntő: • Real Madrid (spanyol)–Torinói Juventus (olasz) 4–1 (gól: Ronaldo 2 – 20. és 64., Casemiro – 61., valamint Asensio – 90. perc, illetve Mandzukics – 27. perc; kiállítva: Cuadrado – 83. perc, Juventus).
A két csapat összeállítása:REAL: Navas – Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Casemiro – Modrics, Isco (82. perc Asensio), Kroos (89. perc Morata) – Ronaldo, Benzema (77. perc Bale). Vezetőedző: Zinedine Zidane.