Az újság meg nem nevezett kongresszusi forrásokra hivatkozva arról adott hírt, hogy Haspel a szenátus külügyi bizottságának, valamint hírszerzési bizottságának vezetőit tájékoztatja a szaúdi újságíró, Dzsamál Hasogdzsi meggyilkolásának részleteiről.
A CIA igazgatójának tervezett tájékoztatójára azt követően kerül sor, hogy a múlt héten több törvényhozó erőteljesen bírálta őt, mert nem vett részt azon a szintén zárt körű tájékoztatón, amelyet Mike Pompeo külügyminiszter és James Mattis, a védelmi tárca irányítója tartott a kongresszusban az ügyről. Lindsey Graham dél-karolinai republikánus szenátor egyenesen azzal fenyegetett, hogy mindaddig nem hajlandó egyetlen lényeges ügyben sem voksolni a kongresszusban, amíg nem kap tájékoztatást a CIA-tól.
A CIA titkosított - bár részleteiben kiszivárgott - jelentése szerint Hasogdzsi meggyilkolásának hátterében Mohamed bin Szalmán szaúdi trónörökös állhat. "Valószínűleg ő rendelte el (Hasogdzsi) halálát" - olvasható a jelentésnek az amerikai sajtóban nyilvánosságra került részletében. A herceg az amerikai hírszerzés szerint legalább 11 üzenetet váltott legfőbb tanácsadójával, Abdullah al-Kahtánival, aki azt a 15 tagú szaúdi csoportot felügyelte, amely október 2-án Szaúd-Arábia isztambuli konzulátusán meggyilkolta Hasogdzsit. Rijád mindig tagadta a trónörökös érintettségét az ügyben.
A CIA mindazonáltal óvatosan fogalmaz. "Hiányzik a közvetlen bizonyítékunk arra, hogy a herceg gyilkosságra adott volna parancsot" - olvasható a jelentésben.
Gina Haspel az amerikai kormányzat egyetlen magas rangú tisztségviselője, aki meghallgatta a Hasogdzsi meggyilkolásakor az isztambuli konzulátuson készült hangfelvételt. Az igazgatónő elutazott Törökországba, majd a hangfelvételek tartalmáról tájékoztatta Washingtonban Donald Trump elnököt.
A múlt hét elején, miután Pompeo és Mattis tájékoztatta a törvényhozókat az ügyről, a védelmi miniszter szintén úgy nyilatkozott az újságíróknak, hogy az Egyesült Államoknak nincs közvetlen bizonyítéka a herceg esetleges érintettségére. "Sem a hírszerzésnek, sem bárki másnak nincs erre bizonyítéka" - fogalmazott.
Amióta az idén májusban kinevezték a CIA igazgatójává, Gina Haspel nem adott nyilatkozatot, kerülte a nyilvánosságot, és csupán egyetlen alkalommal mondott beszédet, a Kentuckyban lévő Louisville egyetemén, ahol diplomázott. Életrajza szerint azonban szakértője a Közel-Keletnek, és egyebek között törökül is beszél.