Veszítettek a Kolozs megyeiek röplabdában

A holland Stewart Bernard holland trénerrel a kispadon (akit továbbra is Szilágyi Tibor testnevelő tanár segít) a Dési Egyesülés kezd egyre jobban szerepelni. Annak ellenére, hogy a múlt hétvégi hazai mérkőzésen kikaptak a bánságiaktól, jó benyomást keltettek a Szamos mentiek. A Horia Demian Sportcsarnokban a másik Kolozs megyei gárda, a Kolozsvári Universitatea Sportklub várt módon vereséget szenvedett nagybányai ellenfelétől.

Lassan meglátszik Désen a holland szakember munkája, aki felrázta a valamikor sikert sikerre halmozó désieket. Habár elvesztették az első két szettet, a hazaiak jól játszottak, majd megnyerték a harmadikat. A negyedik játszmában igazi csoda történt, amivel ritkán találkozunk élvonalbeli meccseken. Miután a vendégek elhúztak 23–12-re, az Egyesülés játékosai nagy lelkesedéssel és kiváló, pontos labdákkal kiegyenlítettek (!), és csak a szerencsének köszönhető, hogy a karánsebesiek 26–24-re megnyerték a találkozó utolsó szettjét. Így kellene küzdjön mindig az Egyesülés. Kikaptak a désiek, de legalább akartak jobb eredményt elérni. A Krassó-Szörény megyei gárda jobban szerepelt ebben az idényben, ezt a táblázaton elfoglalt helye is mutatja, náluk a klub támogatása is magasabb szinten áll, mint az Egyesülésnél. A mérkőzés egy órát és 45 percet tartott.

Végeredmény: • Dési  Egyesülés–Karánsebesi RK 1:3 (–20, –26, 17, –24).

A rájátszás 6. fordulójában április 5-én, szerdán 17 órakor a dési sétatéri sportcsarnokban az Egyesülés a Bákói Ştiinţa együttesével játszik.

Hasonló forgatókönyv szerint zajlott a Kolozsvári Universitatea Sportklub–Nagybányai Ştiinţa Explorări találkozó is, a Lőtei Attila Rómeó edzette hazaiak 3:1-re veszítettek, úgy hogy a harmadik játszmát nyerték meg. A találkozó 124 percet tartott. Legközelebb, szerdán szintén a Horia Demian Sportcsarnokban játszik az Universitatea SK, ellenfele a karánsebesi SE lesz.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Nagybányai Ştiinţa Explorări 1:3 (–25, –23, 20, –20). A 7–12. csoport további eredménye: • Bákói Ştiinţa–Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK 3:0. Az állás: 1. Nagybánya 40 pont, 2. Karánsebes 36, 3. Bákó 31, 4. DÉS 22 (38:69), 5. KOLOZSVÁR 22 (31:66), 6. Karácsonkő 5.

Az 1–6. csoportban: • Krajovai U MSC–Bukaresti MSC 3:0 • Galaci Arcada–Zilahi MRK 3:1 • Ploieşti-i Tricolorul–Bukaresti Steaua 3:1. A sorrend: 1. Zilah 64 pont, 2. Krajova 60 (68:28), 3. Arcada 60 (66:31), 4. Steaua 57, 5. Tricolorul 52, 6. Buk. MSC 34.