Vb-selejtezők: simán nyertek az olaszok és az albánok

Olaszország és Albánia is könnyedén nyert a labdarúgó világbajnoki selejtezők vasárnapi játéknapján.

Az osztrákok Martin Hinteregger góljával a 85. percig vezettek Dublinban, a nagyot hajrázó, több gólhelyzetet kidolgozó írek Jonathan Walters találatával megérdemelten egyenlítettek. Az írek így továbbra is négypontos előnyben vannak Ausztriával szemben. A D-csoport másik kora esti összecsapásán a Moldovai Köztársaság hazai környezetben, Kisinyovban kétgólos előny birtokában sem tudta legyőzni a második félidő közepén négy perc alatt duplázó Grúziát. Mindkét válogatott továbbra is nyeretlen.

Az ukránok Tamperében gól nélküli első félidőt követően győztek a vendéglátó finnek ellen, akik továbbra sem nyertek még meccset az I-csoportban. A finn válogatott a hatodik mérkőzésén ötödször szenvedett vereséget, legutóbbi 19 találkozójából pedig egyszer győzött – felkészülési összecsapáson 1–0-ra Marokkó ellen –, hat döntetlenje mellett immár tizenkét veresége van.

Eredmények, európai vb-selejtezők, 6. forduló:

D-csoport: • Írország–Ausztria 1–1 • Moldovai Köztársaság–Grúzia 2–2 • Szerbia–Wales 1–1. A csoport állása: 1. Szerbia 12 pont (13–7), 2. Írország 12 (8–4), 3. Wales 8 (9–5), 4. Ausztria 8 (9–8), 5. Grúzia 3, 6. Mold. Közt. 2.

I-csoport: • Finnország–Ukrajna 1–2 • Izland–Horvátország 1–0 • Koszovó–Törökország 1–4. Az állás: 1. Horvátország 13 (11–2), 2. Izland 13 (9–6), 3. Törökország 11 (11–6), 4. Ukrajna 11 (9–5), 5. Finnország 1 (4–10), 6. Koszovó 1 (3–18).

G-csoport: • Macedónia–Spanyolország 1–2 • Olaszország–Liechtenstein 5–0 • Izrael–Albánia 0–3. Az  állás: 1. Spanyolország 16 (21–3), 2. Olaszország 16 (18–4), 3. Albánia 9 (7–8), 4. Izrael 9 (9–12), 5. Macedónia 3, 6. Liechtenstein 0.