U FC: Szoros meccs a sereghajtóval

A Kolozsvár Arénában rendezett mérkőzésen zárult a labdarúgó másodosztály hatodik játéknapja, a Kolozsvári U FC 3–2 (2–1) arányú győzelmet aratott a sereghajtó Bákói Aerostar felett.

Adrian Falub legényei már az 5. percben betaláltak, Sepsi László beadásába belenyúlt egy védő, Cristian Gavrához pattant a labda, aki kilőtte a hosszúsarkot. Valentin Buhăcianu egyenlített a 26. percben, de nem sokáig örülhettek, mert az egyetemistáknál első gólját jegyezte Kofi Twumasi (29. perc). A hajrában Rareş Takacs 20 m-es lövése is utat talált a kapuba (76. perc: 3–1), de a végére mégis maradt izgalom, mivel a 85. percben Kofi kezezéséért büntetőt ítélt Mircea Ardelean aradi játékvezető, Cătălin Vraciu pedig értékesítette a 11-est.

Az U FC legközelebb a Román Kupa negyedik fordulójában érdekelt, csütörtökön 16.30 órakor a Lénárdfalvi ACSF otthonában lép pályára.

Falub a következő csapatnak szavazott bizalmat: Cosmin Dur-Bozoancă – Rareş Takacs, Andrei Cordoş, Octavian Abrudan, Sepsi László (66. perc Carol Taub) – Kofi Twumasi, Gabriel Giurgiu, Doru Dumitrescu – Dorin Goga (70. perc Octavian Ursu), Cristian Gavra, Denis Hordouan (83. perc Tiberiu Căpuşă).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Bákói Aerostar 3–2 (gól: Gavra – 5., Kofi – 29. és Takacs – 76. perc, illetve Buhăcianu – 26. és Vraciu – 86. perc, 11 m). Az élmezőny: 1. Clinceni-i Academica 15 pont, 2. Sznagovi Sportul 14, 3. Aradi UTA 13, 4. Mioveni-i SK 12 (12–5), 5. U FC 12 (11–5), 6. Piteşti-i Argeş FC 12 (9-4).