U FC: Pontok vesztése hazai pályán

Habár az eddigi „ütemterv” szerint a Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata hazai pályán győzött, idegenben pedig kikapott, ez megváltozott, mivel Adrian Falub gárdája elhozott egy pontot Mioveni-ből, most viszont a 10. fordulóban ugyanígy járt hazai pályán. A végeredmény 1–1 (1–1) volt a Kolozsvár Arénában.

A vasárnapi ellenfél a Bukaresti Daco-Getica volt, amely még Bukaresti Juventus néven esett ki az élvonalból. Már a 11. percben sikerült vezetést szerezniük az egyetemistáknak, Dorin Goga Iuliu Haţiegannak adta a labdát, a kolozsvári játékos pedig 15 m-ről betalált a hosszúsarokba (1–0). De hét perc múlva jött a hidegzuhany, Adrian Voicu gyenge beadását Octavian Abrudan is érintette, s az eddigi idényben kiválóan szereplő Cosmin Dur-Bozoancă kapus úgy tűnt, hogy magabiztosan fogja a labdát, de az végül becsorgott a kapuba kezei-lábai között. Mivel egyik együttes sem tudott újítani, a 18. percben jegyzett 1–1 maradt a végeredmény.

Az U FC összeállítása: Dur-Bozoancă – Alexandru Coman (80. perc Rareş Takacs), Abrudan, Andrei Cordoş, Carol Taub – Kofi Twumasi, George Florescu – Haţiegan, Goga, Cristian Ene (46. perc Doru Dumitrescu) – Crisitan Gavra (73. perc Marius Coman).

További eredmények: • Piteşti-i Argeş FC–Ploieşti-i Petrolul 3–0 (gól: Vasile Buhăescu – 3., Ionuţ Năstăsie – 48. és Vasile Gheorghe – 94. perc) • Baloteşti-i SK–Clinceni-i Academica 1–3 (Vasile Mihai – 45. + 1. perc, illetve Mihai Dobrescu – 41., Andrei Răuţă – 58. és Vlad Mihalcea – 71. perc) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Aradi UTA 1–2 (Daniel Pîrvulescu – 55. perc, illetve Paul Cubleşan – 73. és Lucian Oprea – 90. perc; a Pandúrok játékosa, George Tudoran a 30. percben 11-est hibázott) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Sznagovi Sportul 1–1 (Vasile Pop – 28. perc, illetve Cristian Dănălache – 77. perc) • Bukaresti Metaloglobus–Temesvári ACS Poli 1–0 (Valentin Ghenovici – 77. perc; kiállítva: David Pop – 60. perc, ASU Poli) • Târgoviştei Chindia–Temesvári Ripensia 4–2 (Andrei Şerban – 1., Cristian Neguţ – 53., Liviu Mihai – 61., 11 m és Crinel Stoica – 84. perc, 11 m, illetve Răzvan Cluci – 4. és Călin Toma – 67. perc, 11 m; kiállítva: Cristian Cherchez – 19. perc, illetve Alin Burdeţ – 24. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Brăilai Dacia Unirea 4–0 (Alexandru Neacşa – 13., Marius Tomozei – 68., Cosmin Ionică – 82. és Marius Cioiu – 85. perc) • Bákói Aerostar–Mioveni-i SK 0–3 (Alexandru Popescu – 35., Valentin Coşereanu – 43. és Eduard Stoica – 59. perc) • Temesvári ASU Politechnika–Konstancai Farul 1–0 (Ionuţ Coadă – 9. perc; kiállítva: Nicolae Moise – 2. perc, Farul). A táblázaton:

1.       Sznagov      10      7        3        0        16–5  24

2.       Clinceni      10      7        0        3        25–6  21

3.       Argeş           10      6        3        1        17–6  21

4.       Chindia       10      6        2        2        18–11         20

5.       Petrolul       10      6        1        3        19–8  19

6.       Mioveni      10      6        1        3        18–8  19

7.       Pandúrok    10      5        3        2        23–13         18

8.       Kv. U FC    10      5        2        3        17–11         17