U FC: ismét reménykedhetnek

A Mioveni-i SK elleni kisiklás után sorozatban két meccset nyert a Kolozsvári U FC: a labdarúgó másodosztály hétközi fordulójában, mint ismeretes, 6–2-re kiütötte a jobb időket megért Bukaresti Daco-Geticát, a hétvégi 30. játéknapon pedig 2–1-re nyert a Konstancai Farul ellen.

Ezzel Bogdan Lobonţ és Adrian Iencsi együttese dobogós helyen áll, s ismét elkezdhette a reménykedést a feljutásban.

A találkozó gyakorlatilag 1–0-ról indult: a 3. percben Carol Taub ívelhetett be szögletet jobbról, Cristian Gavra pedig hálóba fejelte a labdát – ezzel a II. liga góllövő listájának élén áll 17 találattal. Farul egyenlíthetett volna Tudor Moldovan lövésénél a 24. percben, de Iulian Dinu parádésan védett. A félidő helyzetét nyolc percre rá George Florescu hagyta ki: Dorin Goga csapatkapitány szögleténél Gavra továbbított a kapufa tövéhez, a berobbanó középpályás azonban 5 m-ről nem találta el a kaput, fölé lőtt.

A második játékrészben Florescu adta a gólpasszt, Goga pedig növelte az előnyt az 59. percben (2–0). Marius Fotescu két ízben is szépíthetett volna, az elsőnél Dinu, a másodikban a kapufa akadályozta meg ebben. Petre Grigoraş csapata végül csak betalált, de a 94. percben szerzett gól (a portugál Diogo Jorge Rosado volt eredményes) már csak szépségtapasznak szolgált.

Az U FC számára következik vasárnap a brăilai kiszállás a Dacia Unirea otthonába.

Az egyetemisták összeállítása: Iulian Dinu – Alexandru Coman, Andrei Cordoş, Sepsi László, Carol Taub – Gabriel Giurgiu, George Florescu – Iuliu Haţiegan, Dorin Goga (85. perc Marius Coman), János Norbert (60. perc Florin Burghele) – Cristian Gavra (72. perc Mircea Axente).

Végeredmény: • Kolozsvári U FC–Konstancai Farul 2–1 (Cristian Gavra – 3. és Dorin Goga – 59. perc, illetve Diogo Jorge Rosado – 94. perc).

A többi eredmény: • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Clinceni-i Academica 0–2 (gól: Robert Ion – 23. és Vasile Olariu – 52. perc) • Bákói Aerostar–Bukaresti Daco-Getica 2–1 (Valentin Buhăcianu 2 – 2. és 93. perc, illetve Philippe Nsiah – 19. perc) • Baloteşti-i SK–Sznagovi Sportul 0–0 • Bukaresti Metaloglobus–Aradi UTA 3–0 (Valentin Ghenovici – 23., valamint Ovidiu Herea 2 – 24. és 77. perc) • Petrozsényi Energeticianul–Temesvári Ripensia 2–3 (Robert Petre – 45. + 1. és Cosmin Ionică – 70. perc, illetve Constantin Stoica – 32., Gueye Mansour – 51. és Octavian Drăghici – 95. perc) • Târgoviştei Chindia–Temesvári ACS Politechnika 1–0 (Cristian Cherchez – 18. perc, 11 m) • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Ploieşti-i Petrolul 3–1 (Vasile Pop – 25., 11 m, George Paraschiv – 29. és Gabriel Preoteasa – 79. perc, illetve Robert Moldoveanu – 47. perc; Florin Borţa – 78. és Laurenţiu Marinescu 86. perc, mindkettő Petrolul) • Temesvári ASU Politechnika–Dacia Unirea Brăilai 4–0 (Cristian Ene – 22., Alin Manea – 24., Adrian Bedea – 28. és Alexandru Cherecheş – 35. perc). Hétfőn játsszák a Piteşti-i Argeş FC–Mioveni SK összecsapást (18 órakor, élőben közvetíti a Look Sport, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadó). A táblázaton:

1.       Clinceni      30      23      1        6        63–17         70

2.       Chindia       30      20      6        4        59–29         66

3.       Kv. U FC    30      19      6        5        64–23         63

4.       Sznagov      30      18      6        6        45–26         60

5.       Petrolul       30      18      5        7        53–28         59

6.       Argeş           29      15      8        6        42–24         53

7.       Mioveni      29      14      6        9        43–30         48

8.       UTA             30        12      6        12      46–45         42