Az Agerpres hírügynökség szerint a tanügyminiszter közölte, minden iskola kinevez egy illetékes személyt, aki a közegészségügyi igazgatóság és a szülők közötti kapcsolattartásért, az immunizációra vonatkozó tájékoztatásért felel majd.A szülők egy formanyomtatványt kapnak, amely három opciót kínál fel: be akarom oltatni a gyermekemet; nem akarom beoltatni a gyermekemet; határozatlan vagyok. A válaszokat összegyűjtik, és 50-60 pozitív válasz esetében mobil oltócsapatokat küldhetnek az iskolába.
Cîmpeanu jelenlegi információi szerint több mint 185 000 tanügyi alkalmazott van beoltva, szeptember 8-án pedig újabb adatokat tesznek közzé ezzel kapcsolatban, ugyanis ez a szám valószínűleg nőtt a legutóbbi összesítés óta.
A tárcavezető hozzátette: szerdán írják alá az oktatási és az egészségügyi miniszter közös rendeletét a jelenléti oktatásra vonatkozóan.A tanulók iskolai keretek közötti beoltására három lehetséges módozatot dolgoztak ki – mondta Ioana Mihăilă egészségügyi miniszter a Digi24 hétfő esti műsorában.„Ahol lehetséges, és ahol van iskolaorvosi rendelő, orvos és megfelelő felszerelés, ott az oltóközpontokat is meg lehet szervezni. Ahol az infrastruktúra vagy a személyzet nem teszi ezt lehetővé, ott mobil oltócsapatot lehet kérni az oltóközpontokból. Főleg városokban vannak olyan oltóközpontok, amelyeknek megvan a kapacitásuk arra, hogy iskolákba küldjenek mobil csapatokat, mert jelenleg nincs túl sok munkájuk. Azokban a tanintézetekben, amelyeknek közvetlen közelében működik oltópont, az iskola képviselői tájékoztatják a gyerekeket, a szülőket és a tanárokat, s beosztják az oltásra” – magyarázta Mihăilă.
A miniszter úgy vélekedett, a szülőknek tájékoztatást kellene kérniük az iskolától a tanárok beoltottságát illetően.