Szatmár megyei diákok is vannak Dubajban

Több mint húsz Szatmár megyei diák és hat kísérőtanár is Dubajban rekedt egy kirándulás során. Az intézmény figyelemmel kíséri a diákok helyzetét, és tartja a kapcsolatot az érintett iskolákkal - tájékoztatott kedden a Szatmár megyei tanfelügyelőség. A közlemény szerint 11 szatmárnémeti és Szatmár megyei iskola összesen 26 diákjáról van szó, köztük a Rákóczi Ferenc Általános Iskola két tanulója is. Az utazást nem iskolák vagy a tanfelügyelőség szervezte, a gyerekek egy magánkezdeményezés révén jutottak el a sivatagi metropoliszba – áll a tájékoztatóban.

Korábban megírtuk, kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban maradt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt, illetve 28 focșani-i diák, akiket két tanár kísért. Hírügynökségi jelentések szerint valamennyien biztonságban vannak. 

Lapértesülések szerint további Dubajban ragadt romániai diákcsoportok is vannak: Bákó megyéből 28 tanár és kilenc diák, Suceava megyéből húsz diák és négy tanár, Neamț megyéből pedig tíz tanár és 31 diák várja a hazatérést. Összesen 67 tanár és 163 diák.