RAJTOLT A HOKIIDÉNY

A bajnok Brassói Corona ASC magabiztos sikerével rajtolt a romániai jégkorong-bajnokság alapszakasza: a címvédő hétfőn 9–2 (4–0, 4–1, 1–1) arányban felülmúlta a Bukaresti Steauát. A gólokon Bíró Mátyás (2), Zsók Levente, Bíró Ottó, Péter Zsolt, Roberto Gliga, Daniel Trancă, Balázs Zsombor és Csíki Zoltán, illetve Mircea Constantin és Andrei Filip osztozott. A két együttes közötti második találkozó lapzárta után ért véget. A hatcsapatos bajnokság többi résztvevője a Csíkszeredai Sportklub, a Galaci Dunărea MSC, a Gyergyószentmiklósi Progym és a Bukaresti Sportul Studenţesc.

ASZTALOS ISTVÁN EURÓPA-BAJNOK EJTŐERNYŐS CÉLBAUGRÁSBAN, A MAGYAR CSAPAT NEGYEDIK

Asztalos István Európa-bajnok lett ejtőernyős célbaugrásban a podgoricai kontinensbajnokságon, a magyar csapat a negyedik helyen végzett. „Többször megfordult a fejemben, hogy abbahagyom, de örülök, hogy még nem zártam le a versenyzői pályafutásomat” – mondta Asztalos István a Nemzeti Versenysport Szövetségnek (NVESZ). Az egyéni Eb-győztes – aki a 2005-ös duisburgi Világjátékokon is aranyérmet nyert – hozzátette: a versenyen népes mezőny, 22 ország 150 ugrója állt rajhoz. Az Asztalos, Bánszki Tamás, Gál Szabolcs, Hirschler Gábor és Varga Tamás összeállításban szereplő magyar csapat sokáig versenyben volt a győzelemért, végül a negyedik helyen zárt.